Як тільки на вулиці потепліло, хмельничани разом з дітьми виходять на прогулянку. Улюбленим місцем багатьох залишається парк Чекмана. Тут чимало розваг для дітей, працюють атракціони, а дорослі можуть поласувати шашличком або просто випити кави чи з’їсти хот-дог. Журналісти vsim.ua пройшлись алеями парку та дізнались, скільки коштує відпочинок у парку Чекмана.
Посидіти з шашликом, але без алкоголю
У парку є декілька місць, де хмельничани можуть поїсти смаженого м’яса. Один із закладів “Парк-Смаколик” розташувався на центральній алеї. Столики для відвідувачів поставили прямо на воді. За 100 грамів шашлику беруть 32 гривні. Поїсти тут можна і смажених на мангалі ковбасок, і запечену рибу, і овочі гриль. Пропонують п’ять видів салатів. Ціни на страви коливаються від 20 до 40 гривень.
Біля атракціону “Орбіта” шашлик можна купити, а можна і приготувати самому. За 100 грамів м’яса просять 35 гривень. Посмакувати тут можна також млинцями, сендвічами та піцою. Все від 20 до 30 гривень. А от якщо прийти зі своїми продуктами, то за оренду столика та мангалу треба заплатити по 100 гривень.
А неподалік від скульптур Мазура поставили дерев’яні будиночки. Імпровізоване містечко назвали “ПростоКвашино”. Там хмельничани можуть орендувати хатинку та власноруч посмажити шашлик, а також взяти їжу з собою. Будинок на 10 людей в п’ятницю та у вихідні обійдеться в 300 гривень, на 15 людей - 450 гривень, а на 20 людей - 550 гривень.
Для тих, хто не любить свинину, у парку працює заклад, де можна поласувати куркою гриль. За одну просять 108 гривень, незалежно від ваги. Окрім курки пропонують гамбургери, круасани та кекси. Ціни від 5 до 16 гривень.
На території заборонили продавати алкоголь та не дозволяють приносити його з собою.
Від кави з пінкою до хрумкого поп-корну
Кіоски з різними смаколиками можна знайти біля центрального входу в парк та навпроти зоокуточку. Придбати у них можна все, що душа забажає, починаючи від кави і закінчуючи млинцями. Найбільше хмельничан стоїть у черзі за зігріваючими напоями. Продають і американо, і лате, і гарячий шоколад. У одному з кіосків частують здобними булочками. Начинки різноманітні - гриби, сир, абрикоси і родзинки. Також містяни можуть похрумтіти поп-корном та поласувати солодкою ватою. Для тих, хто хоче перекусити фаст-фудом продають хот-доги, гамбургери та сендвічі.
Старезні атракціони ще працюють
При вході у парк маленьких хмельничан зустрічає зелений паровоз. Він катається центральною алеєю парку. Більшість каруселей розташовані на так званій алеї атракціонів. Тут малеча може обрати те, що їй до смаку. Комусь подобаються старі “Орбіта” та “Сатурн”, а хтось обирає прогулянку на лебедях по воді. Ще одне цікаве місце для дітей - місцевий зоокуток, там дітвора може побачити ведмедів, черепах та морських свинок. Навпроти нього на машинках та веломобілях катаються і хлопчики, і дівчатка. Неподалік від сцени розташувався прокат картингів, а ближче до білого мосту є канатна дорога.
В зоокутку показують ведмедів, лебедів і видр
Ще в середині березня міський зоокуток відкрився для відвідувачів. Всіх тварин перемістили із зимівників у вольєри та клітки. Поруч із ведмедями із зимових кубел повилазили кролики та морські свинки. Лебеді розділилися по парах і зайнли свої місця. Нутрії та видри вже плюскаються у воді. А дорослі черепахи повилазили на каміння і гріються на сонці. Неподалік від них в клітці стоїть лелека Афоня.
Зоокуток працює з 10.00 до 20.00. Ціна квитка для дорослих - 8 гривень. Дитячий коштує по 6 гривень.
Кіоск у парку поставить той, хто заплатить більше
Вже у цьому році міська рада планує впорядкувати МАФи у парку Чекмана. Всі вони будуть мати однаковий архітектурний тип. За право поставити свій кіоск змагатимуться всі бажаючі. А от виграє той, хто запропонує найвищу ціну за місце. В управлінні торгівлі вже ввели коефіцієнт функціонального призначення для МАФів. Заклади торгівлі платять вдвічі більше за квадратний метр території, ніж ті підприємці, які надають послуги сфери розваг.
- У нас є напрацювання стосовно положення про впорядкування торгівлі на території парків і скверів Хмельницького. Цей документ як рішення виконкому вже близький до оприлюднення. Всі тимчасові споруди будуть розташовуватися у парку на конкурсній основі відповідно до схеми затвердженої спільно управлінням торгівлі та департаментом архітектури. Споруди, які у нас стоять з минулих років, будуть продовжувати працювати. Нових ми поки планувати не будемо, - розповідає vsim.ua заступник міського голови Володимир Гончарук. - Всі підприємці подаватимуть в установлений термін документи на міську раду, буде створена конкурсна комісія, підприємці будуть пропонувати ціну, яку вони готові заплатити за надання права розташувати тимчасову споруду. Хто більше запропонує, тому і буде надане право на розташування. Ми хочемо відійти від тої схеми, що хтось там ближче до влади, хтось має більше контактів чи можливостей. Працюватиме ринковий механізм.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Adrik Kruk
Максим Кононов
Анна Островська
Мастер Автополив reply Анна Островська
Олег