Ліси вирубують, а комах і тварин винищують - невтішні прогнози фахівців щодо флори та фауни України дають підстави хвилюватися про майбутній стан навколишнього середовища.
Для того, щоб знати, хто з них потребує нашого захисту, необхідно зазирнути до Червоної книги. Саме там можна побачити не тільки ілюстрації, але й інформацію про причини та ареал розповсюдження тих чи інших видів.
Чимало видів комах занесли до Червоної книги через знищення їхньої популяції. У добірці від редакції vsim.ua можна ознайомитися із тими рідкісними видами жуків-вусачів, особини яких зафіксували на території Хмельницької області.
Природоохоронний статус виду: вразливий.
Мешкає в природних дібровах, насадженнях дуба, рідше в деяких ільмових, в лісопарках рівнинних територій та передгір’їв. Зазвичай, заселяє дубові й мішані лісостани, ослаблені вирубуванням чи рекреаційним пресом. Надає перевагу товстим стовбурам дубів, особливо старим, та пенькам. Живляться соком, що виступає з пошкоджених стовбурів.
Природоохоронний статус виду: вразливий.
Зустрічається переважно в розріджених деревостоях, головним чином заселяє верби, рідше - інші листяні породи (тополя, осика). Живляться соком берези та дуба.
Природоохоронний статус виду: вразливий.
Зустрічається в листяних та мішаних лісах, на узліссях, в садах. Заселяє стовбури та гілки (мертві та відмираючі) плодових кісточкових, виноградну лозу, а також дуб, каштан, акацію, тополеві та ільмові, часто зустрічається і на квітках.
Природоохоронний статус виду: вразливий.
Заселяє нерозорані осередки: цілинний степ, байраки, гірські схили, узбіччя доріг (іноді біотопи з негустими чагарниками). Тяжіє до добре розігрітих сонцем ділянок з розрідженим травостоєм. Личинки живляться листям озимих та інших злакових.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.