Де зменшилася кількість школярів на Хмельниччині: дані за громадами (ІНФОГРАФІКА)

Де зменшилася кількість школярів на Хмельниччині: дані за громадами (ІНФОГРАФІКА)
Фото ілюстративне
  • В Україні зменшується кількість учнів. 

  • Дізналися, яка ситуація на Хмельниччині.

  • Підготували інфографіку.

На початку 2024–2025 навчального року в українській системі освіти налічувалося 3,74 мільйона школярів усіх форм навчання. Це найнижчий показник за останні 30 років. До того ж – тенденція до зменшення кількості учнів, ймовірно, зберігатиметься. Такі висновки зробили учасники дослідницької програми RAI for Ukraine, повідомляє NGL.media.

Ситуація на Хмельниччині

У Хмельницькій громаді, станом на 2021-2022 навчальний рік, налічувалося 38 086 учнів. У 2024-2025-му кількість зменшилася на 102 – 37 984. Це на 0,27% менше. Такими є дані дашбордів, що розміщені на сайті Міністерства освіти та науки України. 

В деяких громадах області ситуація зі школярами змінилася суттєвіше. Наприклад – у Городоцькій та Старокостянтинівській. Там кількість учнів стала нижчою на 14,7 та 7,96%. 

Відео дня

А у Плужненській, Меджибізькій, Ізяславській та Закупненській громадах школярів наразі стало більше, ніж у 2021-2022 навчальному році. У яких громадах Хмельниччини показник змінився найбільше – переглядайте далі, в інфографіці.

Чому меншає учнів

За аналізом кількості учнів у 2021-2025 роках з’ясувалося, що щороку 2-4% школярів не переходять у наступний клас, залишаючи школу. Ймовірна причина – переїзд за кордон, йдеться в матеріалі. 

Країну залишають як хлопці, так і дівчата. У старших класах щороку спостерігається невелика перевага дівчат, приблизно 1–2%.

Наприкінці 2024 року Центр економічної стратегії провів дослідження, яке показало: меншість українців, які перебувають за кордоном, планують повертатись в Україну. 

Перешкодами для повернення є війна та економічні обставини: невизначеність, втрата житла, низький рівень доходу і складнощі з пошуком роботи.

- Якщо говорити про школярів, то тут справді важливо намагатися, щоб якомога більше з них вивчали онлайн ті предмети, які не викладають в країнах-реципієнтах – українська мову, літературу, історію України – ось це дійсно потрібно. Також можна проводити якісь заохочувальні заходи, аж до преміювання найкращих учнів. Тобто важлива підтримка зв’язків з батьками, дітьми, демонстрація того, що ці люди потрібні державі, – розповів NGL.media соціолог Олексій Позняк з Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України.

Загалом, наразі 9,3% школярів, приблизно 345 тисяч дітей, навчаються за кордоном та залишаються учнями української системи освіти. 

За результатами дослідження ЮНЕСКО, станом на 2024 рік за кордоном навчалися майже 665 тисяч українських школярів, але й ця цифра неповна, бо враховує не всі країни ЄС, куди емігрували українці.

Водночас лише 29% з цих школярів поєднують навчання в обох країнах. А ще 16% покладаються лише на українську онлайн-освіту.

Читайте також: Рейтинг навчальних закладів Хмельницького за відзнаками випускників (ІНФОГРАФІКА)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up