Посади позбавили керівників 10 шкіл та 13 садочків. В управлінні освіти такі кадрові зміни пояснюють просто – закінчився термін трудового договору. А поки вчителі і батьки обурюються, на вакантні місця приводять нових людей. Без попереджень.
Попри невдоволення педколективів, багатьом директорам трудові контракти не продовжили. Керівникам просто помахали ручкою. А у трьох школах вже й представили нових директорів, хоч попередники звільнені лише 15 липня. Так, із «новенькими» вже познайомилися в ЗОШ №8, ЗОШ № 20 та ЗОШ № 21. Долі деяких шкіл досі не визначені. В управлінні освіти ще думатимуть – поновлювати керівників чи ні.
- Це - вакантні місця. Не виключаємо, що з деякими контракти поновлять, - пояснює начальник управління освіти Роман Миколаїв. - Минулого тижня я кожного до себе викликав, всім пояснював - кого і за що. Це не є для них шокова новина, вони про це знали. По кому рішення не прийнято остаточно, тим ми так і сказали. І погодження з педколективом ця процедура не вимагає, бо це не є виборна посада. Я маю законну підставу не продовжувати контракт, бо в більшості відсотків керівників дитсадків та шкіл він закінчився 15 липня.
Назад дороги немає
Вже колишні директори НВК№4 та ЗОШ№6 назад дороги не мають. І як би не оббивали кабінети їхні ще вчорашні підлеглі, толку не буде. А ще минулого тижня учні, батьки та вчителі загальноосвітньої школи №6 просили не звільняти Андрія Попика. До мера ходили. Але марно. Управління освіти має беззаперечні факти. Правда, Роман Миколаїв відверто не каже, про які порушення йде мова. Наводить лише деякі приклади:
- Існують факти професійної невідповідності. Наприклад, по 6 школі. Ми досі не можемо оплатити ремонт фасаду, оскільки не був вчасно зроблений акт виконаних прихованих робіт. А це 138 тисяч гривень. І вже рік ми маємо проблеми з підрядником, який вимагає від нас кошти.
Звільнення багатьох керівників навчальних закладів Хмельницького – лише початок. В управлінні освіти мають компромат на багатьох. Ці заяви від батьків ще треба перевірити.
Відверто про факти корупції в управлінні освіти не заявляють. А головними ініціаторами перевірок у школах називають саме батьків. Адже вони в першу чергу можуть побачити неправомірні дії керівництва. Роман Миколаїв каже, що батьки часто жаліються в телефонному режимі, пишуть у Фейсбуці. Але за руку нікого не спіймали.
- Більшість батьків не впевнені в тому, що щось зміниться навіть після суду, - каже начальник управління.
«Наш директор – відповідальна людина»
Шквал обурення і критики посипався від вчительського колективу НВК№4. До таких змін в школі не були готові. Ще вчора вони збирали підписи, збиралися йти до керівників області. А вже сьогодні, 19 липня, їх поставили перед фактом. Тепер вони мають зустріти нового керівника.
- Людині дають звання «Директора року», його портрет висить на дошці пошани міста, а потім від нього відхрещуються. Вони ж самі йому дали нагороду. Для чого все перекреслювати, - обурюється вчитель початкових класів Олена Дунець.
- Контракт просто не продовжили директору і все. Вчителів ніяк про це не повідомили. Ми самі дізнавались про це по телефону один від одного. Хтось комусь сказав і так передавали. Половина вчителів може взагалі не знає, - говорить про звільнення Андрія Онуфрійчука заступник директора початкових класів НВК №4 Тетяна Марінюк.
Вчителі досі не можуть оговтатись від такої звістки. Про вже екс-директора можуть говорити годинами. Андрій Онуфрійчук на посаді директора працює вже сьомий рік. Його колеги кажуть, недоліків в роботі керівника не було.
Сипали звинуваченнями
Не так давно в школу почали надходити дзвінки з різними скаргами. Усі - анонімні. І, як вважають вчителі, безпідставні. «Добровільні» батьківські внески, збір коштів на шкільну форму. Таких звернень було чимало. Директора Андрія Онуфрійчука почали звинувачувати у корупції.
- Таке враження, ніби ці скарги хтось надумав, раз вони анонімні і без доказів. Казали, що ми вимагаємо у батьків купувати форму, збираємо гроші на перший клас. Стосувались скарги і нових парт та підручників, - розповідає заступник директора початкових класів Тетяна Марінюк.
При роботі, але без статусу
В дитячих садочках схожа ситуація. Питань до завідуючих не менше, чим до директорів. Бо яку маму не спитай, вона достеменно не може сказати, на що саме у садочку пішли її гроші. Але не кожна наважиться сказати про це вголос, на батьківських зборах. Кадровими змінами проблему безупинних поборів у навчальних закладах хочуть вирішити. Тепер вже нові керівники боятимуться натякати вихователям, що треба зібрати «благодійні внески». ДНЗ № 11, ДНЗ№ 18, ДНЗ№56, які вже мають нових завідуючих, будуть «під прицілом».
Усіх, в кого закінчився контракт, в управлінні освіти обіцяють працевлаштувати. Можливо, навіть у тих самих навчальних закладах. Але матеріальної відповідальності ці посади не передбачають. Так, наприклад, завідуючій дитячого садочку №50 запропонували стати методистом.
- З першого вересня ми очікуємо, що припиняться побори в садочках, - каже Роман Миколаїв. - Чому прийняли таке рішення по деяким завідуючим? А тому що на момент мого призначення, ми зустрічалися з керівниками шкіл і садочків, довели всім, що в нас є свої принципи роботи. Попередили, що треба припиняти збирати з батьків на віконні блоки, на миючі засоби, якщо на ці речі ми гроші даємо.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Анонім
Анонім
Анонім
Анонім