На Хмельниччині ліквідували 7 шкіл та 25 дитсадків: деталі
- Цього року в закладах освіти області працюватиме 24 440 педагогічних працівників, з яких 15 390 у закладах загальної середньої освіти та 4 160 у дошкільних закладах.
З початком 2024/2025 навчального року на Хмельниччині триває процес оптимізації закладів дошкільної та загальної середньої освіти. За цей час ліквідували 25 дитсадків та 7 шкіл, а ще 20 закладів загальної середньої освіти реорганізовано зі зниженням ступеня. З них 15 — у межах Хмельницької міської територіальної громади.
Ці дані надала Хмельницька обласна військова адміністрація.
На початок нового навчального року в області функціонує наступна мережа освітніх закладів:
- 623 заклади дошкільної освіти, включно з 169 структурними підрозділами закладів загальної середньої освіти, охоплюючи 36 тисяч дітей.
- 523 заклади загальної середньої освіти, в яких навчається близько 135 тисяч учнів.
- 23 державні заклади професійної (професійно-технічної) освіти та 3 навчальні центри при установах виконання покарань, що забезпечують освіту для понад 9 тисяч осіб.
- 20 закладів фахової передвищої та 13 закладів вищої освіти, де навчається понад 26 тисяч студентів.
- 64 позашкільних заклади освіти, що виховують близько 34 тисяч дітей.
Очікується, що цього року в закладах освіти області працюватиме 24 440 педагогічних працівників, з яких 15 390 у закладах загальної середньої освіти та 4 160 у дошкільних закладах.
На підготовку укриттів у навчальних закладах до нового навчального року витратили понад 30,5 мільйонів гривень з різних джерел фінансування. Для забезпечення доступності будівель для маломобільних груп у 445 закладах загальної середньої освіти (84%) облаштували пандуси. Ще 29 закладів (6%) потребують встановлення таких пристроїв.
У закладах освіти області наразі обліковується 523 шкільних автобуси, з яких 397 використовуються для підвезення учнів і вчителів до 277 закладів. Водночас 80 автобусів були передані на потреби Збройних Сил України.
З метою безперебійного освітнього процесу в умовах можливих відключень електроенергії, у закладах загальної середньої освіти встановлено 539 генераторів, що дозволяє проводити заняття в очному та змішаному форматах.
Нагадуємо, що заклади планують навчання по суботах або зміну тривалості канікул залежно від погодних умов та можливих відключень електроенергії.
Читайте далі:
- Курси професій у Хмельницькому: де здобути нові знання та навички
- У Хмельницькому відбувся "Освітній форум-2024" (ФОТО)
- Ліцеї замість звичайних шкіл: для чого потрібні зміни та як це вплине на навчання дітей
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Наталія Паршина
Sergei Kovalchuk
Alex Pavlovich
Alena Byrkova