Які іноземні мови вивчають у школах Хмельницького (ІНФОГРАФІКА)

Які іноземні мови вивчають у школах Хмельницького (ІНФОГРАФІКА)
Фото - charivne.info
  • Вже 4 роки у місті не вивчають російську мову.

  • Ми поцікавилися для вас, які іноземні мови, з якого класу і де вчать.

  • Всі основні дані винесли на інфографіку.

У 2017 році Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради скасував вивчення російської мови у хмельницьких школах. Щоправда, це рішення стосувалося лише НВК №8 - на той час єдиного закладу у місті, де російську викладали як предмет. Її офіційно усунули зі шкільної програми за ініціативи батьків, яку міська влада радо підтримала. Тоді Хмельницький став першим українським містом, у якому прийняли подібне рішення.

З того часу минуло понад три роки й цього вердикту ніхто не скасував.

Які мови вивчають хмельницькі школярі зараз?

За даними Департаменту освіти та науки станом на 2021 рік в Хмельницькому функціонує 41 школа - 39 державних та 2 приватних. У кожній вивчають принаймні одну іноземну мову. 

З цього переліку дев’ять шкіл здійснюють профільне навчання за напрямом “іноземна філологія”. Це:

Школярі Хмельницького мають можливість вивчати чотири мови - англійську, німецьку, польську та французьку.

Найбільш поширена іноземна мова - англійська

Англійську дітям викладають в усіх закладах середньої освіти міста. У більшості з них - з першого класу. Винятком є лише Хмельницька спеціалізована школа № 6. Там уроки англійської починаються з 5 року навчання.

Німецьку мову викладають у 14 школах міста. Її вивчення розпочинають з 5 класу в усіх закладах, крім тієї ж СЗОШ №6. Там уроки німецької проводять вже для першокласників.

Польську мову вивчають у чотирьох школах Хмельницького - Технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура, загальноосвітній школі № 20, загальноосвітній школі № 29 та приватному НВК “Мої обрії”.

Уроки французької є лише у приватних закладах - “Гармонії” та “Мої обрії”.

Найбільше мов викладають у двох хмельницьких школах

Три мови доступні для вивчення у двох закладах освіти - Технологічному багатопрофільному ліцеї (англійська, німецька та польська) та приватному НВК “Мої обрії” (англійська, польська та французька).

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
14:43 Де платять більше: статисти назвали найприбутковіші галузі на Хмельниччині 14:04 Де в Хмельницькому найдешевші яйця: порівнюємо ціни photo_camera 13:27 На фронті загинув 23-річний Андрій Старокож з Хмельницької громади 12:51 На Хмельниччині викрили схему на ремонтах тротуарів: підозрюють 14 осіб Від читача 15:58 «Брама»: як смартфон у руках кожного українця стає зброєю проти пропаганди та шахрайства 12:12 В Ізяславі автівка збила велосипедиста 11:30 На дорогах Хмельниччини ремонтують покриття: де працюють шляховики 10:54 У Хмельницькому батько поранив ножем сина під час сварки 10:12 Понад 5 тисяч хворих за тиждень: яка ситуація з ГРВІ на Хмельниччині 09:30 У Хмельницькому у водія BMW виявили наркотичне сп’яніння 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 31 березня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 21:01 Березень завершиться дощем: погода для Хмельниччини на завтра 20:31 У Хмельницькому завтра поховають двох військових: Олександра Орошкевича та Миколу Бойченюка 20:13 На 140 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 31 березня 19:29 На Хмельниччині попрощаються з чотирма воїнами. Хто вони 18:48 Оголосили підозру водію за ДТП із загиблою матір’ю двох дітей 18:08 Відмовляли, бо був в СЗЧ: хмельничанка розповіла історію поховання захисника на Шаровечці 17:43 У Хмельницькому на світ з’явилася трійня 17:01 У Хмельницькому попрощалися з бійцем «Азову» Валерієм Мельничуком 16:22 Дві схеми збуту наркотиків викрили на Хмельниччині: затримано сімох осіб
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up