Ще на початку 2017 у Хмельницькому заговорили про впровадження електронного журналу у школах міста. Тоді у міській раді виділили 75 тисяч гривень на його розробку. Обрали і п’ять шкіл, у яких запустили пілотний проект. Це СЗОШ № 6, СЗОШ № 27, СЗОШ № 29, НВК № 7 і НВО № 1. Долучилось до них і НВК № 10. Виставляти оцінки в електронний журнал хотіли вже з нового навчального року, та робота над його наповненням затяглася. Влітку системні адміністратори вносили в систему персональні дані учнів та вчителів. Вже з вересня взялись за заповнення особистих сторінок навчальними планами, розкладами уроків та відомостями про батьків. Під час осінніх канікул для вчителів організують навчання. Проте деякі вже почали заносити оцінки в онлайн-журнал.
Як працює електронний журнал і що у нього можуть бачити батьки та вчителі, журналістам vsim.ua показали у пілотній школі № 6, що на Володимирській, 12.
В СЗОШ № 6, як і у інших пілотних школах, електронний журнал мав запрацювати ще у жовтні. Та системний адміністратор не встиг повністю завантажити у систему всі навчальні плани, розклади уроків та відомості про вчителів і учнів.
- Треба було подати велику кількість інформації, це і списки учнів і вчителів, предмети і розклад. Зараз вчителі вже працюють в тому напрямку, що заповнюють свої сторінки. За період канікул маємо вийти вже на повне заповнення електронного журналу, - розповідає директор СЗОШ № 6 Сергій Ткач.
Лише близько тижня тому цю роботу закінчили. Тоді педагоги взялись за заповнення самого журналу.
В школі працює 65 вчителів. Всім їм зараз доведеться вчитися заповнювати електронний журнал та вносити туди оцінки та прогули школярів. Якщо вчителям початкових класів треба буде записувати лише успішність одного класу, то вчителям, які викладають у старшій школі - по 5-6 класів. Оцінки свого 4-А за вересень і жовтень вже ввела класний керівник Алла Остапець. Зізнається, їй легше, бо володіє комп’ютером. Але не проти, аби за заповнення електронного журналу давали преміальні.
- Вносити оцінки важко, бо це займає багато часу. Треба вести і паперовий журналі, ставити оцінки дітям в щоденники і ще записувати в електронному варіанті. Ми його тільки отримали і треба було зразу за 2 місяці навчання оцінки ввести. В мене пішло на це два дні. Вчителям важко, бо не всі з комп’ютером на “ти”, - ділиться думками вчителька початкових класів Алла Остапець.
Сервіс “Електронний журнал” можна знайти за посиланням - osvita.km.ua. Доступ до нього матиме директор школи, завуч, класні керівники, вчителі, батьки і учні. Кожен заходитиме у систему через унікальний логін і пароль. Якщо керівництво навчального закладу зможе переводити учня з однієї школи до іншої, міняти класних керівників та бачити персональні дані вчителів, то батькам будуть доступні лише оцінки та прогули своєї дитини.
- Найбільше повноважень у системі має завуч. Для нього доступний список усіх працівників школи, вчителів та учнів. Він може вносити правки у перелік класів, предметів та навчальні плани, редагувати розклад і навчальний календар, - розповідає інженер-електронік СЗОШ № 6 Ярослав Волощук.
Зараз доступ є лише у адміністрації школи та вчителів. Батьків і учнів у системі авторизують вже після канікул, коли всі оцінки будуть виставлені у онлайн-журналі.
Завуч надає доступ до системи для класних керівників та вчителів. У кожного педагога відображаються лише ті класи і предмети, які він викладає або може проводити заміну.
Поки вчителі мають можливість вводити оцінки без часових обмежень, пізніше планується, що вони матимуть визначений термін, аби внести бали у систему. Окрім цього, вчителі теж зможуть бачити свій особистий розклад, методичні рекомендації та календарний план.
Класний керівник зможе згенерувати у системі логін і пароль для авторизації батьків. Це робиться на персональній сторінці кожного школяра. Батьки зможуть бачити лише оцінки та прогули своєї дитини. Буде видно також зауваження та коментарі від вчителів. Доступу до успішності інших школярів вони не матимуть.
- Також буде можливість запису домашнього завдання через електронний журнал. В темі уроку вчитель може прописати домашнє завдання. Це актуально в молодших класах, де діти можуть не записати його у щоденник, - каже Ярослав Волощук.
Повноцінно електронний журнал у пілотних хмельницьких школах має запрацювати після канікул, 6 листопада. А вже з наступного тижня для педагогів проводитимуть навчання.
Читайте також: 15 хмельницьких шкіл отримають 3 мільйони на комп'ютери та мультимедійні дошки
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.