Переглянути оцінки та подивитись, як дитина відвідує школу, батьки зможуть в режимі онлайн. Вже з вересня у школах Хмельницького запускають електронний журнал. Від паперової документації поки не відмовляються, але планують поступово переходити на електронний документообіг. Вже обрали п’ять загальноосвітніх навчальних закладів міста, які братимуть участь у пілотному проекті. Це СЗОШ № 6, СЗОШ № 27, СЗОШ № 29, НВК № 7 і НВО № 1.
- Спочатку ми випробуємо в пілотному режимі електронний журнал, усунемо недоліки, які будуть виявлені, відточимо систему. На листопадовій сесії передбачимо кошти на дооснащення декількох шкіл комп’ютерною технікою. Наприклад, у НВК № 4, СЗОШ № 21 і 22 її катастофічно не вистачає. Тоді почергово будемо вводити протягом навчального року систему в решті навчальних закладів, - розповідає vsim.ua директор Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Роман Миколаїв.
Розробкою програмного забезпечення для онлайн-системи займався приватний підприємець Андрій Лісовий. Саме його пропозиція виявилася найдешевшою. За роботу він взяв 70 тисяч гривень. А от для того, аби пояснити вчителям, як користуватись онлайн-сервісом, у кожній школі введуть посаду інженера-електроніка. Вони займатимуться не лише електронним журналом, але й усією комп’ютерною технікою у школі.
- Перші місяці системний адміністратор надаватиме методичну допомогу вчителям, підказувати як правильно внести дані. Але не буде сам вносити оцінки замість вчителів. Система не є складною, нею можна буде користуватись на своїх гаджетах, якщо вчитель захоче зекономити час і не сидіти за шкільним комп’ютером, - каже Роман Миколаїв.
Як часто будуть вводитись оцінки в електронний журнал, ще не вирішили. Скоріше за все, це буде раз на тиждень.
Читайте також: Без домашніх завдань і оцінок: першачки з хмельницької школи не сидітимуть на уроках
Користуватися онлайн-сервісом зможуть учителі, батьки та працівники департаменту освіти. Учні доступу до оцінок не матимуть. Батьки зможуть бачити відмітки тільки своєї дитини. А от педагогам, директору школи та департаменту освіти будуть доступні всі шкільні журнали.
- Система також фіксуватиме будь-які зміни в журналі. Тому ми завжди будемо знати, що оцінку виправили і будемо з’ясовувати причини. Але батьки мають право вимагати перездачі. Це відбуватиметься або комісійно, або в присутності завуча чи призначеного керівником педагога, - пояснює Роман Миколаїв.
Вчителям, які будуть систематично вносити оцінки в електронний журнал, обіцяють премію. 10% окладу їм доплачуватимуть щороку разом з “тринадцятою зарплатою”.
Побачити оцінки своєї дитини онлайн батьки зможуть вже з 1 жовтня. Саме тоді має повноцінно запрацювати електронний журнал. Зараз школи шукають працівників на посаду інженера-електроніка, а розробник вносить списки учнів та вчителів у систему.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.