Що чекає на хмельницьких школярів із 1 вересня: версія влади й думки батьків

Що чекає на хмельницьких школярів із 1 вересня: версія влади й думки батьків
Фото ілюстративне
  • МОЗ України вже розробило вимоги до організації навчального процесу під час карантину.
  • У школах міста розпочали впроваджувати план у життя.
  • Про зміни в навчальному процесі та думки хмельничан читайте на нашому сайті. 

Карантин змусив багатьох переключити життя на іншу передачу. Зокрема, дотримуватися додаткових правил і норм. Не обійшло стороною це і навчання. Ще на початку карантину його перевели на дистанційний режим. Тоді школярі навчалися “онлайн”, а батьки годинами сиділи над уроками

Новий навчальний рік не за горами. Вчителі та батьки вже почали чухати голови й гадати, що чекає на учнів. Тим часом в Міністерстві охорони здоров’я України надали ряд рекомендацій для навчальних закладів. Деякі з них виявилися зовсім не до вподоби батькам учнів. 

Яким буде навчання із 1 вересня?

У рекомендаціях Міністерства охорони здоров’я України вказана низка норм і правил для працівників навчальних закладів і самих школярів. До слова, розробили вимоги як до освітнього процесу, так і до організації харчування і перевезення школярів. Серед них:

Відео дня
  • Керівники закладу мають розробити графіки допуску учнів і працівників в заклад. Все це задля уникнення скупчень людей. 
  • Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих, крім осіб, які супроводжують людей з інвалідністю.
  • Вхід до приміщення можливий лише за наявності маски чи респіратора. Це саме стосується і пересування коридорами закладу. Знімати маску чи респіратор дозволено під час уроків. 
  • На вході до всіх приміщень закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами.
  • Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу в одній і тій самій аудиторії. 
  • У санітарних кімнатах має бути забезпечено наявність рідкого мила, антисептичних засобів для рук та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.
  • При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

Крім того, всі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту із наступним розрахунком: 1 маска на 3 години роботи. Всі маски мають бути в школах в наявності на 5 робочих днів вперед. 

“Це маніпуляції і залякування”

Ознайомившись із організацією навчання із 1 вересня, задоволеними залишилися не всі батьки. Ба більше: дехто вважає вище перераховані рекомендації “маніпуляціями і залякуванням”. Ми поцікавилися в хмельницьких батьків, як вони збиратимуть дітей цьогоріч до школи. А також дізналися їхню думку про нововведення в освітньому процесі. Читайте про це далі. 

Хмельничанка Аліна вже розпочала підготовку до школи свого сина-другокласника. Серед традиційної шкільної канцелярії, в його ранці будуть й інші речі. Йдеться про антисептик та багаторазові маски. Розповідає, що вже має план видачі масок дитині. На забезпечення ними зі сторони навчального закладу не сподівається. Мовляв, купуватиме сину “захист” сама. Адже мова йде про здоров’я дитини. Другокласник буде отримувати на день три багаторазових маски. 

Тим часом жінка ознайомилася з рештою протиепідемічних заходів, що розробило МОЗ України. Після прочитаного, каже, обурилася.

Хмельничанка Олександра - мама першокласника. Жінка підтримує протиепідемічні заходи в школах, затверджені МОЗ України. Наразі матуся розробляє план, як підготувати малечу. Не останнє місце в його портфелі займуть антисептик і захисні маски.

 

А от хмельничанка Лілія протиепідемічними заходами в школах не задоволена. Мовляв, все це маніпуляції та залякування. Жінка каже, що надмірне використання антисептиків дітьми шкодить їхній шкірі. А масковий режим здатен викликати кисневе голодування. Тож все те, що буде відбуватися в школах із 1 вересня, Лілія називає “неадекватністю”.

Нет описания.

Хто забезпечить хмельницькі школи масками й антисептиками

Навчальні заклади в Хмельницькому вже розпочали підготовку до нового навчального року. Наразі триває закупівля усіх необхідних засобів для убезпечення учасників освітнього процесу від COVID-19. Про це повідомила заступник директора департаменту освіти та науки міськради Надія Балабуст. 

Згідно із рекомендаціями МОН України, забезпечити школи всіх необхідним для початку навчання має місцева влада. Надія Балабуст розповіла, що нині закупівля товарів відбувається коштом спеціальних фондів закладів. За її словами, допоки грошей вистачає. У разі їх закінчення, звертатися за допомогою планують до міської ради. 

Разом із тим, всі куплені маски передбачені лише для працівників закладу. Тож придбати засоби індивідуального захисту для школярів необхідно батькам самостійно. Що стосується іншого оснащення - в закладах обіцяють обладнати все так, як рекомендує МОЗ України. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (7)
  • Наталія Шабатура
    Скажіть будь ласка, хто придумав щоб 3 і 6 класи ходили в другу зміну,як діти мають дістатися до дому якщо наші маршрутки більше сидячих не беруть.Діти мають навчатися до 19.15 .Шо за безпрідєл.Коли вчити уроки,якякщ
  • Валентина Самсина
    Діти не вчились з березня. А на  ремонт збирають з  батьків. Антисептики, туалетний папір навіть купляють за рахунок батьків. Де кошти які виділяє держава?
  • Алла Начичко
    Згодна з Лілією.В класах по 38-40 дітей і так не має свіжого повітря,діти будуть мляві та втомлені і у них буде боліти голова.Це 6 уроків кожний день.Хворіти від такого режиму будуть ще більше.Антисептики для дитячої шкіри це дерматіти.Більше шкоди ,ніж користі.
    Илона Сидорчук reply Алла Начичко
    Алла Начичко Антисептиками чудово будуть на кожній перерві змивати мікрофлору шкіри, дерматити діставати, алергію.. А є велика кількість діток з вразливою шкірою, в тому числі, на долонях
  • Наталі Наталі
    Те що в дитини в портфелі - це обов'язки батьків збирати дитину до школи, але в класах антисептиками має забезпечувати міська влада, тобто готувати клас до навчального процесу.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
12:16 Марина Бех-Романчук відсторонена від змагань через позитивний допінг-тест 12:05 Стріляв в київському готелі: затримали мешканця Хмельниччини 11:33 Хмельничани у вишиванках: підбірка фото із соцмереж photo_camera 11:11 ВСІМ Бізнес-ліга 2025: топ кращих голів (ВІДЕО) play_circle_filled Від читача 12:29 🎰 Нацполіція провела масштабну спецоперацію: викрито наркоугруповання та вилучено понад 17 мільйонів доз наркотиків 10:38 Смертельна ДТП в Хмельницькому районі: загинув водій мотоблока 10:01 У Хмельницькому попрощалися з двома воїнами — Іван Горват та Іван Яковенко 09:35 Визначили дати матчів «ХІТ» — «Сокіл» 09:05 «Це наша національна святиня»: Іван Гончар вітає хмельничан з Днем вишиванки (пресслужба І. Гончара) 09:03 Нічна атака на Хмельниччину: збивали «шахеди» 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 15 травня 21:11 Де у Хмельницькому вимикатимуть світло 15 травня (АДРЕСИ) 20:37 НСЗУ зупинила виплати двом лікарням на Хмельниччині 19:16 Хмельничанина судитимуть за поширення дитячого порно 18:23 У Хмельницькому реформують 40 комунальних підприємств. Які та чому 17:49 Скільки заробляють головні прокурори Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА) 17:15 На Камʼянецькій і Зарічанській 15 травня не буде води 16:58 Визначився наступний суперник хмельницького «Сокола» 16:02 Посмертні нагороди передали рідним військових з Нетішина photo_camera 15:33 Змушував підлеглих працювати на будівництві: проректора академії відсторонили від роботи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up