Карантин змусив багатьох переключити життя на іншу передачу. Зокрема, дотримуватися додаткових правил і норм. Не обійшло стороною це і навчання. Ще на початку карантину його перевели на дистанційний режим. Тоді школярі навчалися “онлайн”, а батьки годинами сиділи над уроками.
Новий навчальний рік не за горами. Вчителі та батьки вже почали чухати голови й гадати, що чекає на учнів. Тим часом в Міністерстві охорони здоров’я України надали ряд рекомендацій для навчальних закладів. Деякі з них виявилися зовсім не до вподоби батькам учнів.
У рекомендаціях Міністерства охорони здоров’я України вказана низка норм і правил для працівників навчальних закладів і самих школярів. До слова, розробили вимоги як до освітнього процесу, так і до організації харчування і перевезення школярів. Серед них:
Крім того, всі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту із наступним розрахунком: 1 маска на 3 години роботи. Всі маски мають бути в школах в наявності на 5 робочих днів вперед.
Ознайомившись із організацією навчання із 1 вересня, задоволеними залишилися не всі батьки. Ба більше: дехто вважає вище перераховані рекомендації “маніпуляціями і залякуванням”. Ми поцікавилися в хмельницьких батьків, як вони збиратимуть дітей цьогоріч до школи. А також дізналися їхню думку про нововведення в освітньому процесі. Читайте про це далі.
Хмельничанка Аліна вже розпочала підготовку до школи свого сина-другокласника. Серед традиційної шкільної канцелярії, в його ранці будуть й інші речі. Йдеться про антисептик та багаторазові маски. Розповідає, що вже має план видачі масок дитині. На забезпечення ними зі сторони навчального закладу не сподівається. Мовляв, купуватиме сину “захист” сама. Адже мова йде про здоров’я дитини. Другокласник буде отримувати на день три багаторазових маски.
Я купила йому санітайзер, він і сам без мого нагадування вже ним користується в магазинах і на вулиці, у нього є вдома тканинні багаторазові маски, буду давати по три в день. Єдине, мій син такий забудько: він точно не буде їх змінювати кожні три години, а якщо змінить - то іншу може загубити.
Тим часом жінка ознайомилася з рештою протиепідемічних заходів, що розробило МОЗ України. Після прочитаного, каже, обурилася.
Якась тюрма чи концтабір: там не можна ходити, воду не пити. Я ще не бачила, як вони їсти мають, але не здивуюсь, якщо і це заборонять в школі робити, - каже матуся.
Хмельничанка Олександра - мама першокласника. Жінка підтримує протиепідемічні заходи в школах, затверджені МОЗ України. Наразі матуся розробляє план, як підготувати малечу. Не останнє місце в його портфелі займуть антисептик і захисні маски.
Дитина ходила на підготовку до школи. Зараз займаюсь сама з ним читанням, письмом та математикою. Планую зробити щеплення від грипу, а також закупити канцелярію. Засоби індивідуального захисту завжди є, ми ж відвідуємо громадські місця. Тому маски і антисептик завжди в сумці. У школу буду йому давати 3 багаторазові і одноразові маски на всяк випадок. А також антисептик, - розповідає Олександра.
А от хмельничанка Лілія протиепідемічними заходами в школах не задоволена. Мовляв, все це маніпуляції та залякування. Жінка каже, що надмірне використання антисептиків дітьми шкодить їхній шкірі. А масковий режим здатен викликати кисневе голодування. Тож все те, що буде відбуватися в школах із 1 вересня, Лілія називає “неадекватністю”.
Це маніпуляції і залякування, що ще сказати? Як мама, для мене дико чути, що я не зможу зайти за дитиною до школи. Бувають різні ситуації, але допуск батьків має бути 100% до своєї дитини. Постійне використовування антисептиків дуже шкідливо, особливо для ніжної шкіри дітей, адже спирт знищує природний захисний бар’єр шкіри і може з’явитись лущення шкіри. Які антисептики будуть використовуватись, з яким складом? В складі деяких є фталати, вони негативно впливають на ендокринну систему і лише руйнують здоров’я, - каже мама Лілія.
Щодо перерв у масках, в мене просто не вистачає слів! Дітям носіння маски суворо заборонено! У нас зараз не найздоровіше покоління росте, у багатьох діток виявляють гіпоксію, у багатьох вона не діагностована. Рівень кисню під маскою стрімко падає, ми ні в якому разі не повинні їх одягати своїм дітям. Чесно кажучи, те, що буде відбуватися в навчальних закладах, не має нічого спільного з адекватністю. Тому я все більше думаю, чого там можуть навчити наших дітей, і наскільки постраждає їхнє здоров’я від таких дій, - каже Лілія.
Навчальні заклади в Хмельницькому вже розпочали підготовку до нового навчального року. Наразі триває закупівля усіх необхідних засобів для убезпечення учасників освітнього процесу від COVID-19. Про це повідомила заступник директора департаменту освіти та науки міськради Надія Балабуст.
Згідно із рекомендаціями МОН України, забезпечити школи всіх необхідним для початку навчання має місцева влада. Надія Балабуст розповіла, що нині закупівля товарів відбувається коштом спеціальних фондів закладів. За її словами, допоки грошей вистачає. У разі їх закінчення, звертатися за допомогою планують до міської ради.
Разом із тим, всі куплені маски передбачені лише для працівників закладу. Тож придбати засоби індивідуального захисту для школярів необхідно батькам самостійно. Що стосується іншого оснащення - в закладах обіцяють обладнати все так, як рекомендує МОЗ України.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.