Що покласти у рюкзак школяра для перебування в укритті: поради від Мінреінтеграції

- Розповідаємо, що, окрім їжі та води, варто покласти до дитячого наплічника.
Із 1 вересня стартував ще один навчальний рік в умовах повномасштабної війни. Учні та педагоги змушені підлаштовуватися до цих реалій. Але попри це — діти здобувають знання навіть в таких умовах. Цього року на Хмельниччині роблять акцент на очному навчанні.
В міській раді повідомили, що шкільний дзвоник пролунав для понад 39,5 тисяч учнів нашої громади. Також навчання в Хмельницькій ОТГ розпочали 1 756 школярів-переселенців.
Цього року за парти сіли 3 687 першокласників, серед них – 200 учнів із сімей внутрішньо переміщених осіб.
В умовах російської агресії та постійних загроз із неба неможливо спрогнозувати яким буде перебування в навчальних закладів для школярів, але можна зробити його комфортнішим, якщо дитині доведеться пересидіти небезпеку в укритті. Насамперед, наповнивши так званий “тривожний рюкзачок”, який із собою бере дитина. Свої рекомендації щодо його вмісту дали в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
— Новий навчальний рік проходитиме за підвищених заходів безпеки. У низці закладів освіти вже готові укриття, у яких діти та вчителі зможуть сховатися у разі оголошення повітряної тривоги. На цей випадок батькам школярів варто підготувати окремий наплічник, який дитина триматиме у школі й під час повітряної тривоги братиме з собою до укриття, — пишуть в Мінреінтеграції.
Що покласти до "тривожного рюкзака"
У такий наплічник варто покласти:
-
поживні батончики, снеки довготривалого зберігання
-
пляшку питної води
-
вологі серветки
-
теплу легку ковдру
-
записку, в якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків і ближніх родичів (імена, номери телефонів, адреси)
-
додатковий телефон (за можливості) разом із зарядним кабелем і повербанком
-
медичні препарати, якщо дитина проходить курс на постійній основі (попередньо поінформувавши про це класного керівника й вклавши інструкцію, як саме потрібно давати препарат)
-
кілька речей, які створять дитині атмосферу комфорту. Це може бути книжка, розмальовка або улюблена іграшка.
Важливо також не перевантажувати наплічник, адже важкий рюкзак може завадити дитині швидко евакуюватися у безпечне місце.
А ви зібрали до школи/садочка “тривожний рюкзак”? Що туди поклали?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
ЧитачЧитачів