Школярів навчатимуть керувати дронами та мінної безпеки: оновлять програму предмету “Захист України”

-
Вже з вересня у навчальних закладах запустять пілотний проєкт оновленої дисципліни.
-
Діти отримають на уроках навички домедичної допомоги та орієнтування на місцевості, знання з мінної безпеки, навички керування дронами.
В Україні планують оновити програму практичної частини шкільного предмета "Захист України". Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
За повідомленням МОНУ, це роблять для того, щоб дисципліна містила «більше практики, актуальних знань, навичок та життєво необхідних умінь». Пілот буде запущений у вересні в різних регіонах України. Програму шкільного предмету планують фіналізувати на основі відгуків учнів і вчителів.
— Щоб пілот проєкту відбувся успішно, МОН організує курс для вчителів. Для цього залучаємо до співпраці міжнародні і громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих, – зазначили у відомстві.
Зокрема тих спеціалістів, які мають досвід у кількох необхідних напрямках:
-
роботі із симуляторами FPV дронів
-
топографії
-
домедичній допомозі
-
запобіганні травматизму.
За словами освітян, така практична складова дисципліни "Захист України" стосуватиметься вмінь, необхідних для життя в реаліях війни. Також може допомогти в походах, подорожах чи кризових ситуаціях. Наприклад, навички домедичної допомоги та орієнтування на місцевості.
Зокрема, знання з мінної безпеки допоможуть зберегти життя та здоров'я. Діти вмітимуть правильно поводитися у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Такі навички, як керування безпілотником зможуть в майбутньому використовувати відеографи, геодезисти, археологи тощо.
— Уже найближчим часом робочі групи запрошених експертів почнуть працювати над пропозиціями з оновлення практичної складової дисципліни. Вони актуалізують програму та збільшать кількість практичних занять, додадуть підготовку до опанування базовими технологіями, якими зараз користуються захисники і захисниці, – зазначили у відомстві.
— Оновлення дисципліни "Захист України", – довгоочікуваний та необхідний крок, адже освіта повинна відповідати умовам і викликам сьогодення, – додає міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
Він каже, що якісна домедична допомога, керування спортивними дронами, базова інженерія в межах STEM-освіти – це те, на що сьогодні є запит.
Читайте також:
-
Цьогоріч в Хмельницькій області мають закрити 10 шкіл: де саме
-
Навчальний рік 2023/2024 розпочнеться 1 вересня, – рішення Уряду
-
На укриття - 136 мільйонів: що планують зробити у школах Хмельницького
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Сніжана МуликТак це ж добре.
-
cghfghfgj hjhkghjkПохоже что государство и правда собирается воевать до последнего украинца. Сначала мобилизируют мужчин которые не хотят воевать, их уже сейчас ловит ТЦК, потом женщин, дальше возьмутся за стариков и детей.
-
Валерій СвітельськийДобре діло. У покійного вуйка Адольфа дротики славно палили ворожі танки.