Спортивний ліцей у Хмельницькому: скільки витратять і які будуть секції

Спортивний ліцей у Хмельницькому: скільки витратять і які будуть секції
 • Із 1 вересня в Раковому запрацює перший в області спортивний ліцей.
 • Вже оголосили про набір учнів.
 • Дізналися, які секції там функціонуватимуть, скількох учнів набиратимуть і в скільки організація навчального процесу обійдеться місту.

Перший спортивний ліцей в області відкриє свої двері для учнів вже із 1 вересня. Заклад розташований на Чорновола, 180. Його створили на місці колишньої санаторної школи-інтернату, яка була єдиною в Хмельницькому. Там здобували освіту та оздоровлювалися за направленням лікаря діти із серцево-судинними захворюваннями і цукровим діабетом. 

Так, ще у квітні цього року на сесії міськради депутати прийняли рішення реорганізувати школу. Тоді заступник міського голови Михайло Кривак пояснював - у новому законі “Про повну загальну середню освіту” поняття “санаторна школа” більше немає. Саме тому перспектива для хмельницького закладу була одна - створити там ліцей. 

Вже від завтра, 10 серпня, стартуватиме набір учнів до спортивного ліцею. Про це повідомили в Хмельницькій міській раді. Прийом документів відбуватиметься до 18 серпня. Зараховуватимуть школярів за допомогою конкурсного відбору. Освітній процес відбуватиметься на рівнях базової середньої освіти (7-9 класи) та повної загальної середньої освіти (10-11 класи). Стати учнем закладу можна після 6 класу. 

Відео дня

У ході навчання у спортивному ліцеї відбуватимуться гурткові заняття, змагання та відвідування спортивних заходів за межами закладу. Закінчивши ліцей, випускниками видаватимуть свідоцтво про базову середню освіту чи про повну загальну середню освіту. 

На спортивний ліцей виділили понад 4 мільйони 

У спортивному ліцеї знаходитимуться навчальні класи, спортивні відділення, виховна і медична частини, харчоблок та інші господарські структури. Деякі учні закладу за потреби зможуть там проживати. Це стосується тих, у кого проїзд від дому до ліцею буде перевищувати одну годину. У статусі спортивного ліцею вказано, що дана послуга оплачуватиметься коштами з міського бюджету. 

Те саме стосується і харчування. Директор департаменту освіти та науки ХМР Надія Балабуст розповіла: в ліцеї готуватимуть страви із розрахунком певної кількості калорій, щоб постійно підтримувати й підвищувати спортивну працездатність. 

Загалом на забезпечення навчального процесу спортивного ліцею з міського бюджету виділено 4,27 мільйона гривень. Надія Балабуст пояснила, що входить до цієї суми:

При вступі перевірятимуть фізпідготовку

Як зазначалося вище, прийом на навчання триватиме із 10 по 18 серпня. У статуті закладу йдеться - для участі в конкурсному відборі необхідно подати наступний перелік документів:

Крім того, до конкурсної комісії можна подавати копії дипломів, грамот чи інших документів, які свідчать про спортивні досягнення. Загалом конкурсні випробування складатимуться із трьох етапів:

За результатами конкурсного відбору, будуть сформовані класи. Директор департаменту освіти та науки міськради Надія Балабуст розповіла, що їх буде 6. Максимальна кількість учнів у кожному із них - 30. 

Наразі оголошено конкурсний відбір на 6 видів спорту. Зокрема - футбол, футзал, бокс, вільна боротьба, гандбол і дзюдо. Проте Надія Балабуст каже - з часом кількість секцій збільшиться до 10. До решти видів спорту планують додати баскетбол, волейбол, тхеквондо та кікбоксинг. Поки ці напрямки не відкривають через відсутність кадрового забезпечення. 

У колишній санаторній школі-інтернаті, де функціонуватиме спортивний ліцей, працював 101 працівник. Михайло Кривак розповідав, що із них декілька штатних одиниць буде звільнено. Решту залишать на своїх посадах. Надія Балабуст повідомила: директором новоствореного спортивного ліцею буде Леся Підгорна, яка й очолювала санаторну школу. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (17)
 • Александр Иванов

  Відстойний заклад-діти живуть в жахливих умовах-Леся Пидгорна на роботу набрала темних душ які получают запрлату но их ніхто не бачив-
 • Тоняша

  казка "Не про колобка"
  Жили були дітки, багато бідних діток. На жаль бідні вони були через те, що хворіли, і так вони хворіли, що навіть і до школи було їм зась, але на щастя в ті часи працювала санаторна школа для таких хворих діток. І ось так на протязі багатьох років навчались ті дітки у тій школі, але продовжували хворіти, ні які ліки , ні лікарі не допомагали, але ж дива трапляються. В один прекасний день директорка тої школи тьотя Леся відчула в собі невідому до того силу, і пішли батьки з тими хворими дітками до неї, подивилась вона на них своїми телячими очима, поставила свої руки на їх голови...... І вже в наступну хвилину вони писали заяву на вступ до спортивного ліцею, де і навчаються до цієї пори нарівні із спортсменами(от так чудасія) і забули вони про всі свої немочі і хвороби .Тому не шукайте див та чудес за тридев"ять земель по чужим царствам, йдіть до тьоті Лесі яка тепер вже керує спортивним ліцеєм і буде Вам щастя.                
  Пи.Си. На жаль рука тьоті Лесі виявилась не всесильною, і лишилась жменька діток яким і вона не змогла допомогти( у цьому сезоні)і пішли вони бідні вчитись до НВК №9 де учні, вчителі, батьки в шоці від того, що ТАКЕ буває...... Далі буде
 • Леся Баран

  Я вам, ще більше розповім, що в цьому інтернаті я вчилася. Не так все там добре було!!!! Ніхто нікого там не жалів. А діти з серцевою хворобою тільки навчались? То я відповім Ні. Я згадую цей період мене трясе 😬😬 пригадую один момент коли, я підійшла в столовій попросила добавку хліба,ви уявіть цю ситуацію, даючи хліб в цій руці смердюча,грязнюча тряпка яка ваняє хлоркою дає мені хліб. Це так треба відноситись до дітей які хворіють серцем??? Любі батьки, я могли би вам різних випадків розповісти, але навертаються сльози коли це все згадуєш. Одним словом, ужас

  Тоняша reply Леся Баран

  Чому ж Ви не жалілись за все що відбувається? Можна вгадаю? Ми колись тако зібрались з мамками та й пішли до мера, щоб може він навів лад у тому безпределі, на що нам дядько військовий, такий навіть на прийом до мера і не записав, бо де того очільнику нашому ,з його слів щоб в дочкі-матєрі з нами гратись, і відправив нас у департамент освіти,т ак сказать де нас благополучно відфутболили у обл-но, бо не їй то парафія тоже. Кароче забрали ми діток хто куда ліш би подалі з тої булдигарні, і діти ті потребували санаторності, а не ті що купу років були сєрдєчніками цього року вже прийдуть як спортсмени. І да Леся хай йде, далеко піде, але ж карма дожене вона без вазеліну
 • Nataly Condratuk

  И еще одна важная деталь. Леся Пидгорна. Директор школы для детей с болезнями сердца и сахарным диабетом. Директор школы, где даже предмета "физкультура" нет, а есть ЛФК. И вдруг директор спортивного лицея. Хитро. Это объясняет, почему она говорила родителям детей, которых вышвырнули оттуда ничего не предпринимать, мэру не писать и т.д. Молодец Леся Пидгорна. Далеко пойдёт.

  Читач79 reply Nataly Condratuk

  Геть хитру Підгорну. Вернем Миколаїва  на посаду у його рідне Раково. Він вже виправився.

  Nataly Condratuk reply Читач79

  Я вообще не знаю о ком вы говорите. И к чему здесь вообще это?

keyboard_arrow_up