Презентація проєкту відбулась в Хмельницькій обласній дитячій бібліотеці імені Т.Г.Шевченка.
Сьогоднішній сірий та дощовий день у Хмельницькому прикрасила презентація проєкту “Подорож до сонечка”, яка відбулась у Хмельницькій обласній дитячій бібліотеці імені Т.Г.Шевченка.
“Подорож до сонечка” - це інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії, яку організатори створювали понад 3 місяці. Проєкт створений задля створення сприятливих умов для творчого розвитку та успішної соціальної адаптації користувачів бібліотеки. Особливу увагу приділено дітям із порушенням зору.
Вистава створена за підтримки Українського культурного фонду, який виділив грант на 117 тисяч гривень. Понад 40 тисяч пішло на закупівлю сенсорного обладнання.
В арсеналі сенсорного обладнання є кульковий басейн, сухий дощ, який створений задля релаксації дитини. Також є пісочний стіл, який дозволяє дитині впоратись із тривожністю та дарує психологічний комфорт. Тунель призначений для навчання долати свої фобії та страхи. Сходинки створені для покращення орієнтації дитини в просторі. Також присутні масажні сенсорні килимки, які стимулюють біологічні активні зони на кінчиках пальчиків та стопах ніг, в той час покращують пам’ять та мислення.
Головна мета проєкту - навчити толерантному спілкуванню юних акторів, створити їм умови для адаптації у соціумі. Реалізований у час карантину, він створювався цілих 3 місяці у режимі онлайн. Організатори кажуть, що не все заплановане здійснилось, адже коронавірус вніс свої корективи.
До творців залучені професіонали своєї справи - головна режисерка міського будинку культури Марина Семенюк та практикуюча психологиня, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету Наталія Берегова. :
Працювати онлайн з маленькими дошкільнятами було доволі непросто. Лише коли діти одягли свої костюмчики та прочитали ролі на сцені - аж тоді ми побачили, як дітлахи розкрились як актори, - розповідає психологиня.
У виставі взяло участь семеро дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Четверо з них - вихованці садочка компенсуючого типу для дітей з порушенням зору №8 "Малятко". Кожна дитина Кожна дитина працювала із режисеркою самостійно, у кожного був свій час. перед кожною репетицією дітки займались із психологом 15-20 хв. Коли етап онлайн-підготовки був повністю пройдений, організатори перейшли до зйомки відео, яке було відзняте продюсерським центром “Ексклюзив”.
Координатор проєкту Наталя Супрун ділиться:
Проєкт надав можливість дітям проявити себе поза стінами свого дитячого садочка і займатись цікавою творчою та пізнавальною діяльністю. Сенсорна терапія формує правильну взаємодію почуттів та впливає на всі рецептори сприйняття і нервову систему в цілому.
Станом на сьогодні у нашому місті та на Хмельниччині є недостатньо закладів, які у своїй діяльності використовують сенсорне обладнання, яке використовується та допомагає дітям пізнавати світ більше.
На презентації вистави також був присутній голова Хмельницького обласного товариства всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України” Савчук Анатолій.
Цього року мені довелось стати експертом Українського культурного фонду. Я оцінив досить багато проєктів у сфері “Інклюзивне мистецтво”. Звичайно, Хмельницьку область я не оцінюю, адже тоді виник би конфлікт інтересів. Вичитавши роботи зі всієї України, можу сказати одне: цей проєкт унікальний.
На гру маленьких акторів було дуже цікаво подивитись. Герої вистави - комашка сонечко, соняшник, мухомор, пінгвін, мишка, сова та саме сонечко, яке загубило свої промінчики. Усі герої допомагають віднайти сонцю промінчики, яке взамін дарує тваринкам та рослинкам щастя. Перше, що впадає у вічі - яскраві костюмчики. Їх спеціально для вистави люб’язно презентувала дизайнерка Аліна Садова.
Впродовж вистави у декораціях та реквізиті було задіяне сенсорне обладнання. Дітки “мандрували” по сенсорному килимку, проходили крізь тунель, підіймались по сходинках.
Прем’єру вистави разом із журналістами прийшли подивитись і юні зірочки зі своїми матусями - Міланка Кушнір та Міланка Баран. Коли їх показували на екрані, дівчатка час від часу дивились на своїх мам, аби побачити у їхніх очах захват. Матусі ж, у свою чергу, були щиро горді за своїх донечок.
Переглянути виставу “Подорож до сонечка” можна на таких ресурсах:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.