Чим особливий цей день, які традиції і прикмети пов’язані з ним, читайте далі.
1 травня відзначають Міжнародний день праці. Колись цей день супроводжувався масовими мітингами, демонстраціями і страйками робітників у багатьох країнах світу. А саме святкування є знаком пам’яті про робітничі протести. На сьогодні День праці відзначають майже у 150 країнах світу. В Україні ж День робітничої солідарності вперше відзначили ще 1890 року у Львові. 2017 року Верховна Рада змінила своїм рішенням назву «День міжнародної солідарності трудящих» на «День праці».
Хто іменинники дня:
Цього дня іменини відзначають власники імен Юхим, Антон, Василь, Віктор, Тамара.
Які традиції цього дня:
Цього дня наші пращури молились святому Космі (Кузьмі) за збереження урожаю, просили захистити посаджене від негоди, засухи чи заморозків. Вважали, що все висаджене сьогодні, матиме гарний врожай. Тому на світанку жінки набирали з криниці воду та оббризкували все насіння. А в колодязь радили кинути кілька монет на вдачу. Під час посадки грядок можна було загадувати бажання, вірили, що воно збудеться. Цього дня вважали дощ хорошим знаком.
Які існують народні прикмети:
Чого не слід робити
Згідно із народними прикметами, чоловікам не варто з'являтися на городі - якщо вони посадять рослина, то воно не дасть плодів. Слід збирати лікувальні трави, але не можна, щоб хтось знав про те, куди ви за ними пішли. Все, що потрібно зробити таємно і в самоті. Чужий може забрати цілющі властивості рослин, і вони можуть заподіяти шкоду людині.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.