17 вересня відзначаємо День рятівника. Кого можна вітати цього дня

-
Його святкують з 2008 року.
Сьогодні професійне свято тих, хто допомагає і рятує. Воно відзначається в Україні щороку. Дату Дня рятівника встановили Указом Президента ще в 2008 році.
До цього співробітники служб порятунку приймали привітання в інші дати, коли святкувався День працівників пожежної охорони. Згодом його скасували, а натомість встановили спільне свято всіх причетних структур — День рятувальника.
У День рятівника вшановують працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, цивільного захисту та інших спеціальних формувань, а також цивільних, які відзначилися при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пожеж, при рятуванні життя і здоров'я людей.
Робота працівників рятувальних служб дуже важлива для всього населення, потребує мужності, витривалості, зібраності і постійної готовності прийти на допомогу.
Представники цих мужніх професій — сильні духом професіонали, котрі з честю забезпечують надійний захист національних багатств, життя людей від вогню та стихій.
Рятувальники захищають населення і території від надзвичайних ситуацій — техногенних і природних, запобігають їх виникненню, ліквідують наслідки надзвичайних подій, аварій, катастроф, рятують людей, тварин, майно, займаються гасінням пожеж, ведуть роз'яснювальну та профілактичну роботу з населенням щодо безпеки життєдіяльності тощо.
Президент Володимир Зеленський вже привітав українських рятувальників з професійним святом та подякував за їх самовідданість й зосередженість на інтересах держави та людей.
Що відзначають на Хмельниччині
Сьогодні також День міста Городок. Його відзначають традиційно у третю неділю вересня. Перша писемна згадка про місто Городок датується 1362 роком. Саме тоді об’єднані литовсько-руські війська розгромили татар на р. Сині Води і Поділля увійшло до складу Великого Князівства Литовського. Отже, цьогоріч місту виповнюється 661 рік.
Яке релігійне свято 17 вересня
За новим церковним календарем, на який Православна церква України перейшла з 1 вересня 2023 року, сьогодні вшановують пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. За легендою, під час переслідування християн матір з дочками ув'язнили й відправили на суд до імператора Адріана.
Він наказав піддати дочок Софії жорстоким тортурам, а потім убити. На день смерті Вірі було 12 років, Надії — 10 і Любові — дев'ять. Імператор віддав тіла дочок Софії, вона поховала їх, а сама провела в молитві три дні біля їхнього гробу й померла.
За старим календарем віряни вшановують пророка Мойсея.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Танюшка Танюшка
ЧитачЧитачів