День танкових військ України вперше відзначають 14 вересня

-
Раніше День танкіста відзначали у другу неділю вересня.
-
Але 5 днів тому президент своїм указом змінив дату на сталу.
Замість ще радянського Дня танкістів, який Україна відзначала в другу неділю вересня, у нашій державі встановлено День танкових військ. Він має сталу дату — 14 вересня. Про це йдеться в указі президента, який Володимир Зеленський підписав 9 вересня цого року.
— Ушановуючи мужність та героїзм воїнів-танкістів, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також з метою започаткування нових військових традицій постановляю встановити в Україні День танкових військ, який відзначати щороку 14 вересня, — зазначено в документі.
Натомість указ Президента України від 29 серпня 1997 року № 922/97 “Про День танкістів” втратив чинність.
Тож сьогодні українські танкісти вперше відзначають своє свято окремо від держави-агресора — не 10 вересня, на яке воно припало у 2023-му (в рф це досі “День танкіста”), а 14 вересня.
До слова, танкові підрозділи 3-ої окремої Залізної бригади, яка дислокується на Хмельниччині, з перших днів повномасштабної війни стали до оборони держави під Києвом, а також на Ізюмському та Запорізькому напрямках, на Донеччині й Чернігівщині.
Для цих воїнів нинішнє професійне свято збігається у часі з річницею переможного Слобожанського контрнаступу українського війська, завдяки якому було звільнено від окупантів землі Харківщини.
— Це — незабутня сторінка бойового шляху нашого з’єднання, яка вже увійшла в історію, — пишуть на сторінці бойового підрозділу.
Сьогодні командир бригади, полковник Роман Шеремет, привітав особовий склад та усіх танкістів і танкобудівників України.
— Звитяга, героїзм, вірність Батьківщині, надійність і міць — це точно про наших побратимів-танкістів. Сталевий кулак загартованих в боях захисників України не раз і не два давав по зубах ворогу. Цим кулаком ми закарбуємо й нашу повну Перемогу! Наснаги, витривалості, бадьорості й доброго здоров’я усім нам, друзі! У бойовому братерстві — наша сила! Приклад товаришів, що поруч, і слава полеглих побратимів та невмируща пам’ять про них знову ведуть нас у бій — завжди вперед! — наголосив він.
Пропонуємо згадати історії про незламних танкістів Хмельниччини, які ми публікували раніше на сторінках vsim.ua:
-
Купа радянського та російського брухту. Як працює рембат “залізних” танкістів на Харківщині
-
«Ми переможемо або зникнемо». Розповідь артилериста Владислава із Хмельниччини
-
“Залізні леді”: світлини захисниць хмельницьких військових підрозділів (ФОТО)
-
“Залізний” танкіст із Хмельниччини освідчився коханій на пероні вокзалу (ВІДЕО)
-
“Не міг залишатися осторонь”: танкіст Валерій Жуковський розповів про війну та волонтерство
-
Вісім років воює проти росіян. Історія танкіста з Хмельниччини
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.