21 листопада православні вшановують архістратига Михаїла. Він є одним із семи архангелів, його називають охоронцем усіх християн.
Образ святого уособлює перемогу добра над темними силами. А самого Михайла вважають заступником душ померлих. Вірять, що він переносить їх зі світу живих на небо.
Не дивно, що цей день має багато традицій. На Михайла зазвичай влаштовували святкове застілля. Вважають, що чим більше гостей зайде у дім, тим більше достатку буде у ньому. Традиційно на святковому столі стояв холодець та чай із семи трав. А ще до столу пекли особливі пироги з щасливою монетою. Вірять, що хто її знайде, тому усміхнеться фортуна.
Дітей у цей день обов'язково частували медом. Вважали, що тоді вони будуть завжди здорові, а життя їх буде солодким. щаслива.
Однак, нагодувати 21 листопада потрібно не лише людей, але і домового. Йому варили гречану кашу з маслом. Її разом зі шматочком пирога ставили на ніч біля ікони архангела Михаїла. Робили це, аби добробут мати в домі.
Чого не можна робити 21 листопада:
- у цей день не беруть до рук сокири, ножі чи голки.
- не слід у Михайлів день братися за важку роботу. Щоправда, якщо людина працює не з власної волі або робота є обов'язковою та приносить користь, то праця допускається.
- у цей день не можна лихословити, сваритися чи робити щось виключно заради власної вигоди.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.