«Південно-Західні тепломережі» готують до ліквідації: кредиторам дадуть два місяці

«Південно-Західні тепломережі» готують до ліквідації: кредиторам дадуть два місяці
  • Підприємство було створене у 90-х на базі котельні «Термопластавтомату».

  • Воно обслуговувало Гречани й Південно-Західний мікрорайон.

  • Тепер підприємство ліквідують.

Хмельницька міськрада готується почати процедуру ліквідації комунального підприємства «Південно-Західні тепломережі». В рамках цього процесу буде створена ліквідаційна комісія. Кредиторам буде надано два місяці на те, щоб заявити свої вимоги до підприємства. Про це йдеться у проєкті рішення, яке опубліковане на сайті Хмельницької міськради.

«Південно-Західні тепломережі» фактично були засновані у липні 1994 року. Тоді було зареєстроване орендне підприємство «Західна котельна», засновниками якого були працівники «Термопластавтомату». У липні 2012 року орендне підприємство було припинене, його правонаступником визнали КП «Південно-Західні тепломережі». Такі дані є в аналітичній системі «YouControl».

«Південно-Західні тепломережі» забезпечували теплом та гарячою водою Гречани та Південно-Західний мікрорайон. Послуги надавалися для 20 тисяч абонентів з-поміж населення та приблизно для 200 юридичних осіб.

Підприємство мало на балансі 13 котелень, зокрема й найбільшу у місті, що розташована на території заводу «Термопластавтомат». Крім того, у «Південно-Західних тепломереж» було 17 теплових пунктів та насосні станції, а також когенераційні установки, які виробляли тепло та електроенергію.

Як юридична особа комунальне підприємство «Південно-Західні тепломережі» було зареєстроване у вересні 2008 року. Його основним видом діяльності є постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря. Від березня 2017 року директором є Павло Возборський.

У січні 2022 року ми писали про проєкт рішення міськради, яке стосується об’єднання «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західних тепломереж». До того міський голова Олександр Симчишин говорив, що цим можна провести оптимізацію шляхом скорочення кількості працівників. Передбачалося, що «Хмельницьктеплокомуненерго» стане правонаступником «Південно-Західних тепломереж».

За підсумками першої половини 2022 року «Південно-Західні тепломережі» мали 215 працівників. Пізніше того ж року майно «Південно-Західних тепломереж», включаючи котельні, передали на баланс «Хмельницьктеплокомуненерго». У першому кварталі 2024 року «Південно-Західні тепломережі» мали трьох працівників.

У 2020-2024 роках чистий прибуток «Південно-Західних тепломереж» склав 13 940 000 гривень. Детальні дані по роках у таблиці нижче (для поточного року дані за три квартали).

Рік Чистий прибуток (+) / збиток (-), ₴
2020 +70 000
2021 +40 537 000
2022 -20 249 000
2023 -1 481 000
2024 -1 025 000
2025-III -3 912 000

За підсумками трьох кварталів (січень-вересень) цього року в «Південно-Західних тепломережах» налічувалося п’ять працівників. Сума боргу складала 60,44 мільйона гривень. Більша частина цієї суми припадала на кредиторську заборгованість за товари, роботи та послуги. Після ліквідації «Південно-Західних тепломереж» у Хмельницької міськради залишиться 39 комунальних підприємств.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Андрей Максимнюк
    Навіть не дивує!

keyboard_arrow_up