22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

-
У цей день зазвичай ставлять свічки за тих, хто загинув у Другій світовій війні, яку Німеччина оголосила Радянському Союзу попри договір про ненапад.
-
На полях боїв у тій війні загинуло понад 10 мільйонів українців, не народилися більше ніж 13 мільйонів дітей.
Цього дня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. 22 червня розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни.
Для України період з 1941 по 1945 рік — справжня національна трагедія, а не тільки участь у найкривавішому і масштабному конфлікті XX століття. Включена до складу СРСР, Україна повинна була відстоювати інтереси великої держави, тому чоловіки-українці призивалися в радянську армію і перебували в УПА, захищаючи свою країну від загарбників.
Загальні втрати України склали 8-10 млн осіб. Люди гинули на фронті, вмирали від голоду в тилу, були вивезені до Німеччини або на територію росії.
Страждали українці не тільки на передовій — в зруйнованих селах і містах залишалися жінки з дітьми, молоді дівчата, немічні бабусі, які змушені були самостійно справлятися з усіма тяготами і страшними наслідками окупації ворогом рідної землі.
День пам’яті і скорботи – чергове нагадування усім про те, яка нещадна і жорстока війна, і чому нам варто вчитися на помилках минулих поколінь.
Згідно з даними, які були опубліковані істориками, Друга світова війна забрала життя 5 мільйонів українських військових, 5 мільйонів мирних жителів та ще 2 мільйона стали примусовими гастарбайтерами у нацистській Німеччині. В той період були знищені цілі міста і села. У цей день вшановуються всі полеглі в результаті активних бойових дій на території нашої держави.
Пам'ятна дата опинилася в календарі українських подій, про які варто пам'ятати, не відразу - відповідний указ був підписаний Леонідом Кучмою тільки в 2000 році. Подію назвали "День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні", а на рішення президента вплинула ініціатива громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних сил та жертв нацистських переслідувань.
У 2011 році Верховна Рада України одноголосно впровадила хвилину мовчання, якою громадяни по всій країні вшановують пам’ять жертв однієї з найжахливіших воєн. У цей день необхідно поставити свічку за всіх тих дочок і синів України, які загинули заради свободи і незалежності нашої держави.
Друга світова війна тривала 5 років. російсько-українська війна триває вже значно довше. Тому пам’ять про жертв агресії не має втрачати важливості ніколи.
Читайте також:
-
Братську могилу радянських солдатів хочуть перенести на кладовище у Лезневому
-
“Вигоріло все повністю”: у Старокостянтинові уламки збитого дрона впали на будинок
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Читач81Почалась війна між двома людонененависницькими режимам. Які хотіли війн і захоплень.