Братську могилу радянських солдатів хочуть перенести на кладовище у Лезневому

Братську могилу радянських солдатів хочуть перенести на кладовище у Лезневому
Колаж vsim.ua
 • Нині історична пам’ятка знаходиться за адресою Профспілкова, 39. 

 • Там же розташована школа №13. 

 • Голова ветеранської організації мікрорайону попросив, аби останки воїнів перемістили на кладовище. 

В обласному центрі планують перенести історичну пам’ятку «Братська могила радянських воїнів» та перепоховати останки радянських солдатів. Таке прохання висловив голова ветеранської організації мікрорайону Лезневе, на території якого знаходиться “братська могила”. Про це йдеться в проекті рішення Хмельницької міської ради від 21 червня 2023 року. 

Наразі історична пам’ятка знаходиться за адресою Профспілкова, 39. Згідно Google Maps захоронення розташоване на території ЗОШ №13 та неподалік Свято-Покровської церкви. До слова, адміністрація школи також зверталась з приводу перенесення могили. Останки радянських воїнів планують перепоховати на міському кладовищі в Лезневому. 

У міській ритуальній службі розповіли vsim.ua, що в цій "братській могилі" поховані тіла 22 радянських солдат. П'ятнадцять з них - невідомі. Наразі в ритуальній поки не знають скільки коштів потрібно буде, аби здійснити перепоховання. 

Відео дня
Скрін з Google Maps

Переносити “братську могилу” із Профспілкової на кладовище буде комунальне підприємство «Хмельницька міська ритуальна служба». Однак, спершу вони мають звернутись до уповноваженого органу у сфері охорони культурної спадщини, аби ті надали дозвіл на перенесення історичної пам’ятки відповідно до законодавства про охорону культурної спадщини.

Лише після цього останки радянських воїнів можуть перепоховати на кладовище в Лезневому. Це питання виноситимуть на засідання виконкому на завтра, 22 червня. 

Читайте також: 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (84)
 • Ihor Shyrokyi

  П коли будувався цей мікрорайон чому відразу не виділяли місця для садків та шкіл??? А що церква не може перейти в Український патріархат??? Щож не зносили минулі церкви які відносились до російського патріархату???
  А відповідь просто…треба вкрасти цей кусок землі!!! Не справа тут взагалі в церкві!!! Це просто привід!!!
  Всі Ваші коменти нажаль не змінять моєї думки. Да і ті що там вона не законно…де була влада купу років, поки ця церква та будувалась???
 • 007

  Це називається викопали і викинули
 • Володимир Шелелюєв

  Сьогодні це саме необхідне, на що тре витратити кошти. Саме цей перенос сьогодні необхідно зробити в першу чергу.
 • Любов Лісневська

  А де гарантії що найблищий

keyboard_arrow_up