23 травня відзначаємо День Героїв України

Цього дня вшановують борців за свободу та незалежність нашої держави. Та згадують тих, хто віддав своє життя у цій боротьбі.
Слідом за Днем вишиванки, щороку, 23 травня, відзначається День Героїв України. Історія свята розпочалась в ХІХ столітті, але вшановують цього дня усіх захисників починаючи з часів Київської Русі.
Історія свята
День Героїв присвячений всім українським воїнам – лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, українським Січовим стрільцям та воїнам армій УНР та УПА та воїнам російсько-української війни. Святкування цього дня саме 23 травня заснувала в 1941 році Організація українських націоналістів (ОУН).
Свято Героїв під час Другої світової війни та після її завершення активно відзначали учасники визвольного руху та українці в діаспорі.
Дату обрали невипадково. Саме 23 травня 1938 року убили полковника армії УНР, державного, військового і політичного діяча Євгена Коновальця, одного з головних ідеологів українського націоналізму. Згодом 25 травня вбили ще одного лідера українського визвольного руху Симона Петлюру. Також у травні за суперечливих обставин у Києві загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський.
Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним. У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим.
Як відзначають День Героїв
День Героїв зазвичай відзначають впродовж тижня після свята. Для зручності масові заходи переносять на найближчу до дати суботу та неділю.
У багатьох містах в цей день проходять пам'ятні заходи на честь загиблих у війні, а також покладають квіти біля пам'ятників героям України.
Нагадаємо, минулої неділі у Хмельницькому з нагоди Дня Героїв провели велозаїзд пам’яті Віталія Поліщука, який загинув у російсько-українській війні.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.