24 серпня відзначаємо 32-гу річницю Незалежності України

24 серпня відзначаємо 32-гу річницю Незалежності України
Колаж vsim.ua
  • Сьогодні рівно півтора роки як триває повномасштабне вторгнення рф. 

  • Пропонуємо пригадати як Україна стала незалежною. 

Четвер. 24 серпня 2023 року. 547-й день війни в Україні. А ще найбільше державне свято — День Незалежності нашої держави. 

Сьогодні в Україні святкують 32-гу річницю незалежності. Саме 24 серпня 1991 року в залі українського парламенту ухвалили Акт проголошення незалежності України. Але все почалося набагато раніше. Століттями українці боролися за відродження власної держави. За цю незалежність поклали голови мільйони людей. Це важливе свято для держави, адже сьогодні, як і багато поколінь тому, українці виборюють свою незалежність зі зброєю в руках.

Саме 24 серпня народні депутати ухвалили Акт проголошення незалежності України та винесли це питання на всеукраїнський референдум.

Відео дня

Як Україна стала незалежною 

Депутати Верховної Ради Української РСР 16 липня 1990 року ухвалили Декларацію про державний суверенітет. Вона проголошувала право України безпосередньо створювати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими та торговельними представництвами.

А 24 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради України 346 депутати проголосували "за" ухвалення Акту проголошення незалежності України. Документ проголошував створення самостійної Української держави. Текст Акту складав 93 слів, був набраний на друкарській машинці та вміщався на одному папірці.

Щоб легітимізувати нову державу та завадити генпрокурору Радянського Союзу оголосити це рішення незаконним, Верховна Рада вирішила провести 1 грудня 1991 року всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України.

На референдум винесли одне питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" У голосування взяли участь 31 891 742 людини — 84,18 % населення України. З них 90,32 % (28 804 071 людина) проголосували "за".

І вже 20 лютого 1992 року Верховна Рада ухвалила нову постанову "Про День незалежності України". Після цього дату державного свята замінити й у Кодексі законів про працю. Від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

10 фактів про День Незалежності

Цього року, як і торік, ми святкуємо у умовах воєнного стану — без традиційного вихідного, хтось зі зброєю в руках, хтось волонтерить… Та Україна досі незалежна і такою буде. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up