28 серпня відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. Що це за свято

28 серпня відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. Що це за свято
  • У народі 28 серпня також називали Першою Пречистою, що означало настання цього дня бабиного літа.

  • Розповідаємо все про це свято. 

Сьогодні православна церква вшановує Успіння Пресвятої Богородиці. Це одне з 12 головних церковних свят, коли згадують про успіння святої Діви Марії, яка народила Ісуса Христа. Згідно з церковним переказом, цього дня апостоли, які проповідували в різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися і здійснити поховання Діви Марії.

Історія та традиції цього дня

Ця дата дуже важлива у християнстві. Її пов'язують із закінченням земного життя Діви Марії та возз'єднанням з Ісусом Христом на небесах.

Після розп'яття, воскресіння та піднесення Ісуса Христа його мати Діва Марія провела залишок свого земного життя в Єрусалимі, проповідуючи християнство.

Відео дня

Але ось 28 серпня настав день, коли вона перейшла до Царства Небесного. Згідно з біблійними переказами, якось під час молитви Богородиця побачила Архангела Гавриїла, який колись сповістив їй новину про те, що вона стане матір'ю Ісуса.

Цього разу він повідомив, що за три дні душа Марії покине тіло. Пресвята Діва встигла за цей час попрощатися з близькими та учнями Христа, а потім у їхній присутності возз'єдналася з Богом. Це подарувало їй вічне небесне існування. Звідси і назва свята Успіння Пресвятої Богородиці, тобто тиха, мирна смерть Діви Марії.

28 серпня заведено ходити до церкви та молитися до Діви Марії про здоров'я близьких. Під час урочистої служби освячують хліб, горіхи, мед, фрукти та зерно.

Після цього сім'я збирається вдома за святковим столом та може скуштувати продукти, від яких утримувалась протягом Успенського посту.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up