29 серпня відзначаємо День пам'яті Захисників України

29 серпня відзначаємо День пам'яті Захисників України
 • У День пам'яті Захисників України варто вшанувати воїнів, які віддали життя за нашу свободу і незалежність.

Війна в Україні триває вже 9 років, а повномасштабне вторгнення — більше 1,5 року. За цей час тисячі хоробрих синів і дочок України та Хмельниччини загинули через військові дії. Кожен загиблий на фронті — це неоціненна втрата для країни, громади і для сім'ї військового.

Ось уже 4 роки саме 29 серпня наша країна відзначає День пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. У цей день ми вшановуємо пам'ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.

Пам'ять загиблих за Україну воїнів вшановують щодня о 9:00 загальнонаціональною хвилиною мовчання. Також у кожному місті України померлих військовослужбовців вшановують на алеях героїв та у храмах ПЦУ. Рідні загиблих військових можуть отримати психологічну підтримку, звернувшись за цілодобовою гарячою лінією 089 420 18 66.

Відео дня

Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

Чому 29 серпня?

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. 

Ця подія також відома як Іловайський котел. Того дня місто, окуповане військами "днр" та росії, мали покинути українські військові. Окупанти обіцяли відкрити гуманітарний коридор для ЗСУ, але обстріляли наших захисників під час виходу з Іловайська. Їх підло вбили, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». За офіційними даними 366 воїнів ЗСУ загинули, а сотні людей зникли безвісти.

Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник. 

За даними Книги пам’яті полеглих за Україну, з 2014-го, станом на 1 грудня 2021 року загинули 4490 українських воїнів. Повномасштабне вторгнення росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та втрат. 

Поки триває війна до перемоги, ми не можемо ані знати точну кількість, ані назвати всіх поіменно, ані розповісти всі історії. Наприкінці травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила рішення про створення Національного військового меморіального кладовища, на якому з почестями ховатимуть загиблих (померлих) захисників і захисниць. Це – світова практика вшанування воїнів, які віддали життя за свою країну.

Такі кладовища є в США, Канаді, Франції, Польщі та інших країнах. А за рік до цього, в липні 2021-го, на державному рівні був прийнятий військовий поховальний ритуал. Знову ж таки, щоб у момент поховання віддати належні почесті загиблому (померлому) захисникові чи захисниці, щоб всі розуміли, що ховають не пересічну людину, а того чи ту, завдяки кому існує держава Україна. 

Ми вже маємо деякі традиції пам’яті про загиблих воїнів. Називаємо на їхню честь вулиці. Створюємо алеї портретів Героїв та меморіальні дошки. Але саме цього дня маємо ще раз віддати шану тим, хто нині зі зброєю в руках виборює наш мир та спокій, свободу та незалежність, хто проливає свою кров за наше майбутнє. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
 • Олексій

  Вічна пам'ять героям !
 • Зоя Пахалюк

  Вічна і Світла Пам'ять Героям України Низький уклін . Низький уклін 🕯️🕯️🕯️🇺🇦🇺🇦🇺🇦
 • Любов Поліщук

  Вічна і світла пам'ять Героям...
 • Татьяна Герасимова

  ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ 😭💔

keyboard_arrow_up