“Велика біда прийшла в нашу родину”. Попрощалися із 26-річним Павлом Рожиком

- 26-річний Павло Рожик проживав в Олешині.
- Захисник загинув у бою на Херсонщині.
- У нього залишилася дружина та батьки.
Сьогодні, 28 серпня, біля міської ритуальної служби на Святослава Хороброго зібралися десятки людей. Всі вони тримали в руках квіти із чорною стрічкою. Їх принесли, аби попрощатися із військовим - Павлом Рожиком.
Коли годинник показав 12-ту, всі стали заходити всередину приміщення. Там капелани розпочали проводити ритуальні обряди. “Вічна пам’ять”, - проголошували присутні зі свічками в руках.
Павлу Рожику було 26 років. Він був родом з села Кам’янка, що в Хмельницькому районі. Проте проживав в Олешині. До повномасштабної війни служив у Нацгвардії. 24 лютого 2022 року Павло Рожик без сумнівів вирішив стати на захист країни. Саме з того дня він добровільно поповнив ряди Збройних Сил України. Служив у 86 батальйоні ТрО.
- Ми були знайомі з Павлом з самого початку повномасштабної війни. Він, так само як і я, був добровольцем. 4 роки він відслужив в Нацгвардії, потім звільнився і пішов в ТрО. Ми з ним пройшли Крим, Рим і мідні труби, як то кажуть. Ми з ним пройшли дуже багато боїв. Починаючи з Донецької області й закінчуючи Херсонською, де він загинув.
- Ця людина була веселою, світлою. Він був душею компанії. Яка не була б скрутна ситуація, він завжди намагався все розрядити. І навіть зараз, там, я думаю, він так само посміхається. Не хоче, щоб ми сильно плакали й тужили за ним. Але це буде важко. Ми, військові, і побратими, які з нами служать - це наша сім’я. І їхня втрата - це як втрата члена сім’ї, - розповідає побратим загиблого, Олександр.
Перебуваючи в зоні бойових дій, Павло та його побратими розуміли, що кожен день може бути останнім. Але жарти, плани на майбутнє та мрії допомагали вірити в краще. “Це нам і допомагало триматися”, - каже Олександр.
За словами близьких, Павло Рожик 2 роки тому одружився. Вони дуже кохали одне одного із дружиною. “Це дуже велика біда, яка прийшла в нашу родину. Ми розуміємо, що така біда торкається багатьох сімей в нашій країні. Але дуже шкода, що такі молоді, світлі, мужні та щирі хлопці й дівчата покидають цей світ”, - говорять рідні.
Павло Рожик загинув 22 серпня у бою на Херсонщині. Героя проводжали в Хмельницькому навколішках. Його поховали на кладовищі в Олешині.
- Висловлюємо глибокі співчуття та біль, схиляємо низько голову перед матір'ю, дружиною Героя та усією родиною. Адже воїн Павло віддав за кожного з нас найцінніше - своє життя, - додають в Олешинській громаді.


Читайте також: Півтора роки триває розслідування загибелі льотчика, який закрив небо над Хмельниччиною у перші години війни
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Нина Дубенко
Наташка Крамар
Люда Сваволюк
Інна Базильчук