30 жовтня відзначають День автомобіліста

30 жовтня відзначають День автомобіліста

Дізнавайтеся історію свята та зберігайте цікаві привітання для друзів-водіїв. 

Щорічно в Україні відзначається свято тих, хто не уявляє свого життя без машини. Це стосується і автолюбителів, і професійних водіїв. У події немає фіксованої дати, тож цьогоріч свято випадає на 30 жовтня. День автомобіліста в нашій країні відзначають всі бажаючі, а не тільки ті, хто водить авто регулярно.

Історія свята

День автомобіліста і дорожника — професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України. Воно відзначається щорічно в останню неділю жовтня.

День затвердив своїм указом президент України Леонід Кравчук у 1993 році. Відтоді це офіційне професійне свято.

Відео дня

У Радянському Союзі подібне свято започаткували Указом Президії Верховної Ради СРСР № 3018-Х «Про святкові і пам'ятні дні», де, зокрема, згадувався «День автомобіліста», який мали святкувати в останню неділю жовтня. Це свято стало більш відомим під назвою «День водія».

У 2008 році третій президент України Віктор Ющенко, вітаючи працівників цих галузей промисловості з їх професійним святом сказав:

— Ваша наполеглива праця має велике значення для функціонування всіх галузей економіки. Завдяки професіоналізму та сумлінності працівників дорожнього господарства з'являються нові сучасні дороги, які єднають усі куточки нашої держави, пов'язують Україну зі світом. Саме від стану доріг та злагодженої роботи перевізників залежить якість та своєчасність забезпечення потреб громадян, виробництва, соціальної сфери. 

Листівки і красиві привітання з Днем автомобіліста

Читайте також: Вихідні та свята у листопаді 2022: скільки відпочиватимуть та що відзначатимуть мешканці Хмельниччини

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Игорь Иванович

    А замітили, як «професійно» тримає в руці важіль коробки передач пані на першому фото?)

    Андрей Гришнюк reply Игорь Иванович

    Де взяла посвідчення,так і тримає...

keyboard_arrow_up