6 січня — Святвечір: які традиції він має та як варто його провести

6 січня — Святвечір: які традиції він має та як варто його провести
ua.depositphotos
  • 6 січня православні відзначають Різдвяний святвечір.
  • Його варто провести у родинному колі із молитвою та з добрими справами, нагадують у ПЦУ.

 

Вже завтра православні християни у всьому світі відзначатимуть Різдво Христове. А сьогодні, 6 січня, святкують Святвечір. У Православній церкві України нагадали про традиції пов'язані із цим періодом.

"Історія святкування Навечір’я сягає перших віків християнства. Розпочинають християни цей день у храмах, де звершуються Великі або Царські Часи, Зображальні, а також Вечірня і Божественна літургія за чином святителя Василія Великого, а ввечері – Всенічне бдіння. В цей день ми з трепетом очікуємо на прославлення великого чуда – народження нашого Спасителя, втіленої досконалої Божої Любові.

Навечір’я є останнім днем постування перед Різдвом Христовим і за благочестивою традицією православні християни не споживають їжі до появи першої вечірньої зірки, яка символізує зорю, що спрямовувала східних мудреців-волхвів до Віфлеєму, де народився Господь наш Ісус Христос.

Відео дня

Вся родина, спільно молячись, дякує Господу за прожитий рік, просить Його благословіння на наступний і сідає за стіл до святкової вечері, під час якої споживають кутю, узвар та інші пісні страви. На святвечір згадують і померлих родичів, молячись за спокій їхніх душ. А ще з давнини до нас дійшла добра традиція, про яку часто люди нині забувають: пригощати вечерею самотніх, бездомних та потребуючих людей, творячи добрі діла на славу Божу".

У народі вірять, що до столу у Святвечір слід сідати святково одягненим і уникати речей чорного кольору, краще вбратися у біле. Після вечері віряни йдуть на службу в храм. Правиться вона рівно опівночі.   

Читайте також: 

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up