Активісти хочуть створити свій патруль. Голова громадської організації «Стоп корупції» Артур Сторожук заявив, що патрульні поліцейські не справляються з своїми обов’язками, навіть звинуватив їх у бездіяльності. Такого висновку дійшов після п'ятничної зустрічі з копами.
Що було у вечір п'ятниці
28 жовтня Артур Сторожук затримав п’яного чоловіка, який, за його словами, керував машиною «під шофе». Він заблокував сіру «дев’ятку» в дворі будинку і подзвонив на «102».
- Водій заїхав в двiр з iншого боку, став так, що закрив в'їзд на парковку, двигун не глушив. Я йому посигналив – реакції не було. Вдруге - те ж саме. Вийшов, постукав, вiн вiдчинив вiкно - сморiд, непевна мова та решта ознак, - розповідає активіст. - Вийшов вiн сам, але спочатку перебрався на пасажирське сидіння, боявся, що я знiмаю на вiдео, як вiн виходить.
За словами Артура Сторожука, на «102» він телефонував тричі, а на екіпаж патрульної йому довелося чекати 40 хвилин. А поки копів не було, то водій переставив автомобіль на парковку.
- Пізніше він осмілів, коли довго не їхав патруль, сiв за кермо та переїхав на 7-8 метрiв далi та правiше, щоб виглядало нiби авто було на парковцi. Але виїхати взагалі з двору не мiг - я перегородив йому виїзд, - продовжує Сторожук.
Для "оформлення" не було доказів
Коли патрульні приїхали на виклик, то застали водія «ВАЗу» біля авто. Ні фото, ні відео підтвердження того, що чоловік керував ним Артур Сторожук не надав.
Навіть підтвердити те, що громадянин був п’яним, не можна. Тест на місці поліцейські не проводили. Речник патрульної поліції Роман Мартинюк пояснив, чому водія не затримали. Крім того, за його даними, від моменту виклику на «102» і до моменту прибуття на місце копів пройшло не 40, а 13 хвилин.
- В патрульних не було підстав затримати водія, бо вони не були свідками того, що він рухався, - каже Роман Мартинюк. - Навіть протестувати його на «Драгері» не мали законного права без свідків, які зможуть дати письмове пояснення. А на час прибуття він стояв біля транспортного засобу, а не був в машині. Не було факту руху. Патрульні сказали йому (Артуру Сторожуку, - прим.авт), що готові написати у разі підтвердження порушення протокол, подати в суд, але йому потрібно написати заяву. Він відмовився.
Відео з місця оприлюднили поліцейські. У розмові чути водія автомобіля. Попереджаємо, що у відео присутня ненормативна лексика.
Звернулися до мера
Після цього інциденту Артур Сторожук написав у Фейсбуці гнівний пост, а сьогодні на сайті «Стопкору» з’явилася інформація, що активісти планують створити свій, громадський патруль. Вони вже звернулися до міського голови. Хочуть діяти за принципом громадського формування. Але разом із копами їздити по дворах не будуть точно. Поки що свій формат тримають в секреті. Окрім безпеки громадян, слідкувати хочуть і за роботою патрульних.
«Патруль хочуть заснувати для охорони громадського порядку, дотримання норм чинного законодавства, профілактики правопорушень та бездіяльності з боку поліції міста. Від керманича міста активісти чекають дозволу на запуск громадського патруля та надання представникам формування відповідних повноважень», - йдеться у повідомленні.
До слова, членам громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, згідно закону, дозволено носити зброю.
Довідка "ВСІМ"
У Хмельницькому, відповідно до рішень виконавчого комітету, зареєстровано 11 громадських формувань з охорони громадського порядку, в яких налічується 379 осіб.
Зареєстровані:
громадське формування при ЖЕК №1, «Стражнік», «Легіон», «Фортеця», «Шелтер Плюс», «Українське козацтво» «Плоскирівська сотня», «Подільська Січ», «Хмельниччина. Самооборона та громадська безпека», «Нагляд», «Громадська безпека».
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.