Лілія КОВАЛЬЧУК

Лілія КОВАЛЬЧУК

067 367 95 22
редактор
Лілія КОВАЛЬЧУК - Всі Статті (68)

Жінки частіше від чоловіків стають жертвами як насильства в сім’ї, так і майнових злочинів. Вони страждають від чоловічого кулака вдома та стають ціллю грабіжників на вулиці. Проте дами часто провокують своїх законних обранців, прекрасно усвідомлюючи наслідки.

За чотири роки, що минули після штурму СБУ у Хмельницькому, рідні Людмили Шеремет і Дмитра Пагора, досі не дочекалися покарання тих, хто винен у їхній загибелі. У військовій прокуратурі кажуть - розслідування триває. За ці роки допитали понад 100 осіб, зібрали безліч відео і фото матеріалів та провели низку експертиз.  Але до суду справу ще не довели.   

Скульптури з металобрухту стали своєрідною візитівкою Хмельницького. Більше десятка з них вже знищили, але можна врятувати ті, що ще існують. Знайшлися люди, які розробили проект. Шукають гроші.

Відсьогодні, 1 грудня, прожитковий мінімум в Україні зріс до 1700 гривень на одну особу на місяць. Якщо його поділити на 30 днів, вийде майже 59 гривень на день.   Журналісти vsim.ua запитали у хмельничан,  що вони думають про такий розрахунок.

У новому році в населених пунктах не можна розганятися більше, аніж до 50 км/год. Нові правила ПДР і збільшені шрафи, на думку МВС, мають зменшити рівень смертності на дорогах. Проте як фіксувати правопорушення? Патрульна поліція не має приладів, які б вимірювали швидкість, тому і виписати штраф без доказів не може. Представники громадських організацій вважають, що починати треба з розуміння відповідальності самих водіїв.

Двоповерховий будинок на вулиці Шевченка видно з вікна маршрутки. Побудований за типовим проектом в 50-х роках, він не сильно привертає увагу. Житло в ньому отримували працівники залізниці. Їхні внуки і правнуки досі живуть тут. Цікаво, що цей будинок має у місті кількох “братів”.  Їхня схожість представлена подібною формою і фасадом з випуклістю. 

Поліції знову допомагають фінансово. Більше 3 мільйонів гривень пішло на ремонт фасадів та коридорів відділків поліції міста. Утеплили фасади, замінили вікна і встановили нові двері. Усе - за спонсорські кошти.

Допомоги потребує 38-річний батько двох дітей Станіслав Гаврилюк. Для реабілітації хмельничанину, який переніс інсульт, потрібно 55 тисяч гривень. Для родини ця сума - непідйомна.

Більше цього предмету учням не викладатимуть. Російська мова залишається у школах, але лише як факультатив. Чому освітяни прийняли таке рішення, пояснив директор департаменту освіти Хмельницької міськради Роман Миколаїв.

На дорогах області знову з’явилися інспектори. Вони не вимірюють швидкість руху автомобілів, але можуть зупинити за порушення правил обгону. Хмельницька дорожня поліція працює на трасі М-12 - від кордону з Вінницькою до кордону з Тернопільською областями. Журналісти vsim.ua бачили, як вони це роблять.

keyboard_arrow_up