“Вбив і втік”, “Вимагаємо справедливості”, “Покарайте винних”- з такими гаслами сьогодні під стіни Хмельницької обласної ради прийшли десятки хмельничан. Зібралися вони тут для того, щоб домогтися справедливості у справі смертельної ДТП, яка сталася 19 жовтня на перехресті Старокостянтинівського шосе та Водопровідної. Тоді постраждала маленька дівчинка. Зі страшними травмами її відвезли до лікарні. Медики понад 5 годин боролися за життя дитини. Але серце 11-річної Софійки Чорнобай зупинилося.
В той же день без підписки про невиїзд та зі статусом свідка із поліцейського відділку вийшов один із учасників аварії. А саме 69-річний громадянин Туреччини Абдулазиз Токур. Через кілька днів рідних дитини, тіло якої ще не забрали із МОРГу приголомшили новиною: “Турок втік”. Він перетнув кордон із Румунією 21 жовтня. Чоловіка досі не оголосили у розшук, а поліція, за словами рідних, відмовляється їм що-небудь пояснювати.
Мама загиблої Софійки Наталія у соціальних мережах ініціювала мітинг “За справедливість”. Вона прагне законного покарання для винних у смерті своєї донечки. Десятки хмельничан долучилися до акції. Вони прийшли під стіни ради, але до рідних ніхто так і не вийшов. У телефонній розмові із керівництвом ГУНП Наталії Чорнобай, пообіцяли, що з поясненнями прийде керівник обласної поліції. Але його біля Будинку рад також не було.
Наталія подякувала всім, хто прийшов її підтримати. Вона розповіла, якою милою та доброю була її дівчинка. Також поділилася наболілим. За словами жінки, вона змушена самостійно шукати свідків аварії в той час, коли поліція просто розводить руками.
Я прийшла сюди разом зі своєю сім’єю, з іншими небайдужими людьми, щоб поділитися своїм горем і вимагати справедливого розслідування у справі про вбивство моєї дитини. Я хочу, щоб покарали винних, учасників цієї аварії. Це Абдулазиз Токур і Владико Сергій. Один із них, в той час, коли моя дитина вмирала в реанімації, був випущений із поліції. Його допитали, як свідка і навіть не розбиралися. Коли мою дитину привезли із МОРГу додому, ця людина вже перетнула кордон. Йому це дозволили зробити. Я хочу, щоб були покарані особи із правоохоронних органів, які це допустили. Значить простих смертних дітей можна вбивати на вулиці. Сьогодні це моя дитина, завтра буде чиясь інша дитина. Теж саме і з мотоциклістом, який гнав на шаленій швидкості по місту. Він зараз під домашнім арештом, сидить на дивані перед телевізором. Якщо і сяде,то років на три, а далі вийде і буде далі вбивати наших дітей. Це не можна так залишати. Моя дитина більше ніколи не скаже мені “Доброго ранку, мамо!”, не попросить в діда Мороза подарунка. А все через тих людей, які дозволяють собі порушувати правила дорожнього руху. На сьогодні я залишилися без найдорожчого, що було в моєму житті. І я хочу, щоб винні у цьому були покарані, - з плачем говорить Наталія Чорнобай.
Підтримати родину прийшли переважно батьки, які переймаються за власних дітей і прагнуть, щоб дана кривава історія не повторилася. Серед них була і Ольга Катрич. Жінка працює разом із Наталією. Вона добре знала Софійку. За її словами, це була чуйна та співчутлива дівчинка, яка дуже любила життя.
У нас у кожного є діти і дуже страшно за них.Тим паче, коли ми бачимо, що ті люди, які скоюють злочини можуть спокійно покинути країну. Я добре знала Софію. Вона приходила до мами на роботу, разом із моєю донькою їздили на екскурсії. Це була добра, толерантна, розсудлива дівчина. Вона завжди була готова прийти на допомогу. Сподіваюся, що земля їй буде пухом, а батькам зичу мужності, бо це горе на все життя, - зазначила Ольга Катрич.
Мітингувальники простояли під стінами ради півгодини, але на них просто не звертали уваги. Саме тому учасники акції вирішили йти до обласної прокуратури. Туди вони рушили колоною. Супроводжували її поліцейські, які стежили за правопорядком. Однак керівництво поліції області, як того чекали мітингувальники, не з’являлося до останнього.
Наталія зайшла в приміщення прокуратури та попросила чергового доповісти про візит головному прокурору. За кілька хвилин до хмельничан спустилися керівники прокуратури. А за півгодини приїхав і процесуальний керівник по справі. Правоохоронці розповіли про хід розслідування та зазначили, що слідчого Михайла Кальнія, який наразі займається справою, буде відсторонено.
Батьки підозрюють його у корупції. Пояснити дії свого підлеглого не може і Олег Сліпчук, начальник слідчого управління. Він зазначив, що відео з ДТП, яке дозволяє вважати підозрюваним Абдулазиз Токура ймовірно було отримано ще в день трагедії. Але в матеріалах справи зазначено, що доступ до нього мали лише в понеділок. До речі, в ході мітингу батьки Софійки телефонували до слідчого Михайла Кальнія, однак він послався на зайнятість та поклав слухавку. До прокуратури він так і не з’явився.
Про все, що відбувалося під стінами закладу ви можете дізнатися в записі прямого ефіру із місця подій на нашому сайті.
Чому слідчий випустив громадянина Туреччини, чи були в його діях ознаки кримінального правопорушення та корупційних схем, буде з’ясовувати перевірка. Цієї справою вже займається ДБР. Ми також будемо стежити за розвитком даної справи. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.
Про причини мітингу читайте в матеріалі Громадянин Туреччини, який фігурує у справі загибелі 11-річної Софії Чорнобай, втік за кордон
Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті та у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Бездіяльність органів проводить
до того що, невинний мотоцикліст
йде під слідство!