Безпідставно нарахували борг за світло: житель Хмельниччини судився з обленего

-
Чоловіку «виставили» борг в понад 18 тисяч гривень – в суді він стверджував, що так нарахування є не законним.
Жителю Хмельницької області енергетична компанія виставила борг за світло в розмірі 18 358 гривень. Але чоловік зміг довести в суді, що нічого не винен – а відтак борг йому скасували.
Про це повідомили у пресслужбі апеляційного суду.
Як йдеться в матеріалах справи, мешканець Кам’янеччини звернувся до суду з позовом до ТОВ «Хмельницькенергозбут» та АТ «Хмельницькобленерго» з вимогою визнати нарахований йому борг безпідставним, а отже просив списати його.
За його словами, у лютому 2023 року через особистий кабінет він передав покази лічильника – 9900, але Хмельницькенергозбут відобразив – 1101. У наступні місяці він не міг внести правильні покази спожитого світла, бо енерготовариство їх блокувало і вносило свої дані.
У жовтні того ж року енергетики замінили лічильник, зафіксувавши покази демонтованого приладу – 7356. А у кінці 2023 року нарахували йому заборгованість за спожиту електричну енергію в розмірі 18 622 гривень.
На його звернення пояснили, що у березні контролер провів огляд лічильника та зафіксував покази 1001. Та споживач наполягав, що огляду приладу обліку, який знаходився у квартирі, насправді не було, а працівник РЕМ уввів довільні показники.
Дунаєвецький районний суд, що розглядав справу, визнав борг у розмірі 18 358 гривень нарахованим безпідставно та зобов’язав АТ «Хмельницькобленерго», ТОВ «Хмельницькенергозбут» його списати.
Обленерго не погодилося з рішення місцевого суду й подало апеляційну скаргу з вимогою скасувати рішення.
У компанії зазначили: «У споживача був прилад обліку СО-2М 1965 року випуску, який має чотиризначні цифри й після показів 9999 наступними будуть – 0000, що умовно означає 10000. Такий перехід через нуль автоматично враховується програмою розрахунків. У березні 2023 контролер енергонагляду зафіксував показник – 1001, а при заміні приладу обліку – 7356, що підтверджується актом, який споживач підписав. На підставі цих показів і нарахована заборгованість».
Та апеляційний суд заувжив, що у лютому 2023 року споживач своєчасно передав покази приладу обліку електроенергії через особистий кабінет, вказавши 9900. У березні контролер записав покази лічильника у квартирі позивача 1001. У Реєстрі показів стоїть відмітка, що споживач відмовився від підпису.
Реальні покази споживання електроенергії зазначені в акті технічної перевірки при заміні лічильника – 7356. На думку суддів, вони ставлять під сумнів правдивість внесених контролером показів.
«Враховуючи наведене, характеристики квартири (двокімнатна, загальна площа 45,0 кв. м, житлова - 30,3 кв. м), обсяги попередньо використаної електричної енергії, суд правильно прийшов до висновку про неможливість використання позивачем за період з березня по жовтень 2023 року близько 8 тис. кВт електричної енергії (після переходу приладу обліку через нуль за показаннями 7356), а відповідно безпідставність нарахування боргу в сумі 18833,52 грн», – констатував апеляційний суд.
Тому залишив без змін рішення місцевого суду, а отже енергетична компанія має скасувати борг.
Читайте також: «Енергоатом» заплатив понад 145 мільярдів за низький тариф на світло для населення
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Ольга ДревнякЧасті такі випадки
-
Микола МарковськийЗагальна площа 45,0 кв. м не причина використати 8 тис. кВт електроенергії. Може діти чи внуки втихаря крипту майнили.
-
TereshenkoВ нас нещодавно була схожа ситуація, захожу в свій кабінет щоб передати показники лічильника, а там вже за мене Обленерго встановис свої показники. В мене за місяць набігло 50 кВатт, а вони мені приписали 2000 кВатт. І свій показник я не можу ввести, бо назад корова не телиться, що написано пером то не вирубити топором. Я вже хтів писати Шмигалю, але списали, бо скаржився усім кому міг. То я так зрозумів що то вони так усім пробують приписувати, думають а може пройде і хтось заплатить. Це жах.