Бійці стрілецького батальйону із Хмельницького просять присвоїти підрозділу почесне звання

Бійці стрілецького батальйону із Хмельницького просять присвоїти підрозділу почесне звання
Фото зі сторінки військового підрозділу
  • Колишній освітянин, а нині — боєць 19-го окремого стрілецького бату, надіслав лист до командування військової частини. 

  • Він просить аби військовому підрозділу присвоїли почесне ім’я підполковника армії УНР Семена Харченка. 

Починаючи із 2014 року, Президент України надає почесні найменування військовим частинам Збройних Сил, Нацгвардії та інших військових формувань. Це роблять з метою відновлення історичних традицій національного війська та часто приурочують до ювілейних і пам'ятних дат. При цьому зважають на роботу підрозділу на полі бою та високі показники в бойовій підготовці. 

Так, 3-й окремій танковій бригаді торік Зеленський присвоїв почесне найменування “Залізна”, 11-му зенітному ракетному полку — найменування “Шепетівський”. Нагадаємо, обидва військові підрозділи дислокуються в Хмельницькій області. 

Та під час повномасштабного вторгнення на території нашої області з нуля створили ще декілька військових підрозділів. Один із них — 19-й окремий стрілецький батальйон Збройних Сил України. Нещодавно колишній головний освітянин, а нині боєць цього формування Роман Миколаїв надіслав прохання до командування військової частини, за якою закріплений батальйон. У листі він просить поклопотати перед вищим командуванням, аби 19-му окремому стрілецькому батальйону присвоїли почесне найменування — імені Семена Харченка. Про це Роман Миколаїв розповів vsim.ua. 

Відео дня

Він зазначив, що 19-й окремий стрілецький батальйон — регулярний військовий підрозділ сухопутних військ ЗСУ. Його створили на другий день “повномасштабки” — 25 лютого 2022 року у Хмельницькому. До підрозділу потрапили добровольці та мобілізовані з міста та області. 

Своє бойове хрещення стрілецький батальйон пройшов на Харківщині в травні минулого року, захищаючи Руські Тишки, Черкаські Тишки, Циркуни та Велику Данилівку. 

Потім військові пройшли через Куп'янськ та Куп'янськ-Вузловий на землі українського Донбасу. З листопада 2022 року бійці батальйону наступають та обороняють позиції в напрямку Кремінної, поблизу сіл Діброва та Червонопопівка. 

— За час існування підрозділ проявив зразкове виконання поставлених завдань й високі показники в бойовій підготовці. Бійці батальйону були нагороджені державними нагородами, медалями та почесними знаками, також нагороджувались медалями та почесними знаками міста Хмельницького та Хмельницької обласної ради. 19-й окремий стрілецький батальйон Збройних сил України міцним забралом стоїть на визначених бойовими розпорядженнями позиціях та з честю виконує поставлені завдання, — йдеться в листі Романа Миколаїва. 

Тож він просив клопотати перед вищим командуванням про присвоєння 19-му окремому стрілецькому батальйону Збройних сил України почесного найменування — імені Семена Харченка, отамана Хмари. 

— Семен Харченко мав видатний військовий талант та вояцьку мужність, не зламався і до самої страти окупантами зберіг відданість Україні та військовій присязі вояка Військ УНР. Він є подолянином, як і переважна більшість бійців стрілецького батальйону. Надання нашому підрозділу його почесного імені відновить і укріпить історичну пам'ять та матиме позитивний вплив на мотивацію особового складу. Командування частини мене підтримало. Будемо добиватися, — додав vsim.ua молодший сержант Миколаїв. 

Довідка:
Семен Харченко — отаман Хмара, підполковник Армії УНР, командир Подільської партизанської групи, активний учасник антибільшовицького повстанського руху в Україні.
Він народився у 1886 році в селі Мордин (нині Прилужне — ред.) Хмельницького району. Був учителем у колишньому Летичівському повіті. Але в жовтні 1915 року, закінчивши військове училище, став командиром команди розвідників 15-ї піхотної дивізії. З лютого 1919 року був в Армії УНР. 
Він — учасник боїв за Кам'янець-Подільський, Могилів-Подільський та тодішній Проскурів, Білу Церкву. Побував у полоні. На початку листопада 1922 року він воював у загоні Якова Гальчевського. А 5 березня 1923 року Гальчевський призначив отамана Хмару командувачем Подільської повстанської групи. До осені 1923 року загін Хмари діяв на територіях Вовковинецького та Новоушицького районів. У 1924 році його виказали більшовикам у Кам’янці. У листопаді того ж року Хмару та групу повстанців засудили до розстрілу.
За час війни Семен Харченко був нагороджений Георгіївським Хрестом і орденом Святого Станіслава.

Читайте також: У Кам’янці священник відкрив мініпекарню та годує ЗСУ (ФОТО)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Настя Болотіна
    Підтримую!!Вони на це заслуговують, день за днем вони нищать ворога відають свое життя за наш спокій
  • Ольга Сомко

    Роман Миколаїв є не тільки в минулому освітянином але він  й колишній ЗЕК. Як вагнерівець.  Адже в 2018 році  будучи пяним   на автомобілі вбив людей при вїзді в м Хмельницький з сторони Вінниці. Посилання https://suspilne.media/90330-rezonansne-dtp-sud-zasudiv-eksposadovca-hmelnickoi-miskradi-do-6-rokiv-pozbavlenna-voli/

    Саша Шпак reply Ольга Сомко
    Хто в наш час не бухає. Чоловік забухав наробив біди але зараз хоче якось залагодити гріхи та й пішов воювати. Це правильно
  • Руслан Ковальчук
    Пішов воювати - - зробив поступок як справжній чоловік. Бо від суми і від тюрми ніколи не зарікайся.В житті як на довгій ниві, потрібно все винести, пережити, і повернутися Героєм зі щитом або на щиті! А на мужній поступок не кожен здатний, особливо в наш час. Подивіться на наших молодиків -  чи багато з них встали на захист України зі зброєю чи без?
    ЧитачЧитачів reply Руслан Ковальчук
    Кров'ю змивати пішов.

keyboard_arrow_up