Чому одні будинки Хмельницького постійно зі світлом, а інші - без: пояснення обленерго

- Після завданих ударів росіян по об’єкті енергетики, в Хмельницькому проблеми з електропостачанням.
- Хмельничани скаржаться, що в деяких будинках світло зникає постійно, а в інших - ні.
- Чому так відбувається, запитали в обленерго.
Аварійні відключення світла в Хмельницькому - не рідкість після обстрілів об'єкта енергетики. Втретє це сталося у вівторок, 15 листопада. У жовтні росіяни завдавали удару не лише по Хмельницькому, а й по Шепетівському районах. Фото з місця події можете переглянути тут.
Після цього мешканців області неодноразово попереджали про віялові відключення електропостачання. Про це повідомляв начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій. Своєю чергою у “Хмельницькобленерго” ввели графіки погодинних відключень світла. Проте після обстрілів 15 листопада окрім них діють ще й аварійні відключення. Інформацію щодо цього надають в "Укренерго".
Тим часом хмельничани часто скаржаться на те, що в деяких будинках світло вимикають періодично, а в інших воно є постійно. Про це пишуть в соцмережах та в коментарях на сайті ВСІМ. Зокрема:
- В мене темно, а будинки напроти палають, як новорічні ялинки.
- Лезневе за автовокзалом вже три дні майже по 10 годин немає світла, тоді коли місто живе нормально при світлі. Можна якось чередувати, а не одні й ті ж самі мають страждати?
- У нас зранку десь о 8:00 відключили і в 15.00 включили, і на вечір виключать - клас. Я розумію, що так треба, але якось логічніше один район відключити десь на 2 години, а потім наступний. Раніше так робили, і ми знали з якої до якої години не буде світла і були готові до цього.
Хмельничани розповідають і про те, що світла може не бути в одному під’їзді багатоповерхівки. У той самий час в іншому такої проблеми немає. Чому так відбувається, журналістка vsim.ua запитала в заступника директора "Хмельницькобленерго" зі зв’язків з громадськістю Олени Гриневич. Вона пояснила:
- Різні будинки та навіть під’їзди одного будинку можуть бути заживлені від різних ліній електропередач. Енергетики чергують лінії для вимкнення. Але якщо якісь будинки не вимикаються зовсім, то це свідчить про наявність об`єктів критичної інфраструктури на лінії, що живить ці будинки. До прикладу: лікарня, водоканал тощо. Будь ласка, наберіться терпіння. Складно всім, енергетикам також. Але ж ми маємо вистояти і перемогти, - пояснила Олена Гриневич.
Також в обленерго розповіли, чому відключення тривало довше, ніж зазначалося. Річ у тім, що рішення щодо заживлення споживачів приймає НЕК «Укренерго». Тільки після отримання команди від регіонального диспетчера НЕК "Укренерго" фахівці "Хмельницькобленерго" можуть відновити розподіл електричної енергії. Якщо відключення тривало довше ніж очікувалося, це свідчить про те, що дефіцит електричної енергії зберігався.
Крім того, пояснення вище описаній проблемі надав голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький. Так, коли диспетчер «Укренерго» помічає, що в якомусь окремому регіоні, окремому енерговузлі або енергосистемі країни загалом, немає балансу між виробництвом та споживанням електроенергії, то його потрібно швидко встановити. Оскільки мова про аварійне відключення, це починають робити негайно. Для цього формують перелік конкретних споживачів, яких буде відключено від мережі. Через брак часу, для цих споживачів відключення стають несподіванкою.
Володимир Кудрицький пояснив, що цей перелік не завжди вдається скласти за принципом «справедливості». Тобто, якщо зараз одні вулиці без світла, то наступного разу від’єднають інші. Обленерго перш за все обирають ті вулиці, будинки чи підприємства, вимкнувши які, можна швидко добрати 30 гіпотетично необхідних мегаватів.
- Саме тому при аварійних відключеннях буває так, що в одному будинку може бути світло, а в іншому, що неподалік від першого, його відключають, - каже голова правління «Укренерго.
За його словами, чим більшим є об’єкт, тим вища ймовірність, що його вимкнуть.
Читайте також: Де взяти генератори у Хмельницькому: деталі і ціни
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Ketrin Poznahovskaya
PutnickFree reply Ketrin Poznahovskaya
Анастасия Месик
Сергей Малацковский
Ліля Олійник