“Ми проти карантину вихідного дня”, Стоп фейк пандемія”, “Дайте можливість працювати”, - із таким написами на плакатах і прапорах вийшли хмельницькі ресторатори на мітинг. Аналогічний захід сьогодні, 11 листопада, відбувся в багатьох містах України.
Власники кафе й ресторанів обурені ідеєю карантину вихідного дня. Кажуть, це завдасть удару по їхньому бізнесу. Ресторатори проти будь-яких обмежень в їхній роботі. Мовляв, запровадження карантинних правил не виправить ситуацію з COVID-19 в Україні. Мітингувальники прийшли на акцію із кухонним обладнанням. Черпаками й каструлями гуркотіли доки до підприємців не вийшли представники місцевої влади. Що там було й чим закінчився мітинг?
Ввести певні обмеження уряду запропонувало МОЗ України. Зробити це хочуть, аби уникнути жорсткого локдауну, ймовірність якого є через велику кількість захворювань. Карантин вихідного дня передбачає обмеження роботи у суботу та неділю торгових центрів й розважальних закладів. А також внести певні зміни у роботу закладів харчування. Їм пропонують працювати виключно “на виніс”.
Із пропозицією Міністерства охорони здоров’я не згодні ресторатори. Щоб висловити своє невдоволення, у містах України сьогодні, 11 листопада, влаштували мітинг. Приєдналися до такої ідеї і хмельницькі підприємці. Зібралися вони о 10 ранку, на майдані Незалежності. Серед рестораторів були власники “Папапабу”, працівники “Нашого пива”, піцерії “Мрії”, комплексу “СВ” та інші. На площу взяли із собою плакати із написами на кшталт “Немає роботи - немає податків”.
Серед учасників мітингу був і власник "СВ" Віктор Вікарчук. Допоки він вів пряму трансляцію з місця події, працівники його закладу прийшли із прапорами, на яких було написано “Стоп фейк пандемія”.
Представники деяких закладів принесли на майдан каструлі та черпаки. Їх використовували для виклику на майдан представників місцевої влади. Допоки останні були в дорозі, хмельницька рестораторка Олена Пенкаль розповіла, чому прийшла на захід. За її словами, несправедливим є і те, що нині закладам харчування дозволено працювати до 22 години.
Вихідний день в ресторанах і кафе не врятує від вірусу. Якщо вони хочуть щось змінити, треба робити як весною - закрити на кілька тижнів все і тоді буде менше хворих. Зараз наші працівники не мають змоги за що сидіти вдома. Транспорт їздить, ринки й супермаркети відчинені, а заклади зараз о 22 годині зачиняються. Ми не проти будь-яких обмежень, але вони мають бути для всіх однаковими, - каже жінка.
Також Олена Пенкаль розповіла про те, які орієнтовно збитки несе і може понести ресторанний бізнес. Каже. що вони сягають до 70% від усіх затрат і про якийсь прибуток мови йти не може.
Метою учасників акції протесту було надати звернення через органи місцевої влади до Кабміну. Для цього впродовж мітингу збирали підписи рестораторів. Виявилося таких 89.
Папери із зверненням хмельницьких рестораторів передали представникам хмельницької ОДА та міської ради. Ті пообіцяли, що надішлють все на розгляд до вищих органів. Водночас заступник міського голови Володимир Гончарук пояснив, що поки немає розпорядження уряду - ресторани і кафе у Хмельницькому мають право на роботу. Тому найближчі вихідні вони працюватимуть. Власники закладів, офіціанти, кухарі та інший персонал відповіли, що у випадку введення заборони на їхню роботу, будуть виходити на мітинги й надалі. Мовляв, наступного разу їх буде значно більше.
Фото з мітингу дивіться у нашій галереї.
Детальніше, як пройшов мітинг переглядайте у нашій трансляції, яку журналіст vsim.ua вів з місця події.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.