Нові можливості для студентів цивільних спеціальностей запрацюють в прикордонній академії вже з поточного навчального року. Юнакам та дівчатам пропонують одночасно пройти підготовку у двох ВУЗах та отримати два дипломи: перший - український, другий - польський.
Перед студентами прикордонної академії відкриє двері один із найпрестижніших ВУЗів Польщі - Вища школа міжнародних відносин і суспільної комунікації, що розташований у місті Хелм.
Навчання у польському ВУЗі триватиме 2 роки. Проходитиме з жовтня по червень. Воно буде заочно-дистанційним. Тобто хмельницькі студенти, навчаючись в прикордонній академії, паралельно навчатимуться в Польщі. Підготовку здійснюватимуть за допомогою інтернет зв’язку. Їхати до Польщі потрібно буде лише два рази на рік. Для складання іспитів та на захист дипломної роботи в кінці навчання.
Вступити до європейського вишу зможуть не лише студенти першокурсники. Така можливість буде і у тих, хто навчається в академії вже не один рік.
Для вступу хмельницьким студентам не потрібно буде повторно складати ЗНО. Пройти курс підготовки зможуть навіть ті студенти, які не володіють польською. Для них лекції читатимуть на рідній українській. Для бажаючих досконало вивчити мову сусідньої держави - навчання польської буде безкоштовним.
На час перебування в Польщі студентів обіцяють забезпечити житлом. Також вони отримають студентську візу у спрощеному режимі. Саме навчання буде платним. Проте платити за нього студенти зможуть частинами.
Після отримання диплому європейського вишу, польська сторона обіцяє 100% працевлаштування для хмельницьких студентів на території своєї держави.
Таке нововведення анонсували сьогодні, 31 серпня, на посвяті колишніх школярів у студенти прикордонної академії. Для цього до Хмельницького завітав ректор Вищої школи міжнародних відносин і суспільної комунікації Міхаль Голось.
Він привітав новоспечених студентів із вступом до прикордонної академії та закликав приєднатися до нової програми.
Наша співпраця із прикордонною академію надасть молодим людям можливість мати подвійний диплом: і український, і польський. Звісно український диплом не менш важливий, але диплом європейський дасть шанс здобувати нові знання, стати повноцінним членом європейського суспільства, - зазначив Міхаль Голось.
Сьогодні лави НА ДПСУ поповнили близько сотні студентів. Вони навчатимуться тут на факультетах філології та права. Про можливість отримати два дипломи почули вперше. Але вже зацікавилися пропозицією і планують нею скористатися.
Анастасія, студентка факультету філології
Для мене велика честь бути студенткою саме цього ВУЗу. Про нього я чула лише схвальні відгуки, тому не вагаючись подала документи. Хвилювалася дуже, вступити сюди не так просто, бо навчаються тут лише кращі з кращих. Сьогодні теж хвилююся, адже починається нова сторінка мого життя. Сподіваюся вона буде успішною. Поки про навчання в Польщі не думала, але якщо є така можливість, то, ймовірно, нею скористаюся, - пояснила Анастасія.
Артем, студент факультету філології
В мене багато знайомих тут навчається, зі мною вступило сюди ще три однокласника. Хвилююся, ніби іду перший раз у перший клас. Я перечитав багато коментарів про академію. Впевнений, що тут я отримаю гідну базу, а в майбутньому планую стати або перекладачам або вчителем іноземної мови, - зазначив Артем.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
щоб збирати клубніку потрібно 2 роки вчитись )))