Дивовижий зорепад Персеїди. Справжній "дощ із зірок" спостерігатимуть хмельничани цієї ночі

Дивовижий зорепад Персеїди.  Справжній "дощ із зірок" спостерігатимуть хмельничани цієї ночі
Фото: mind.ua
  • В ніч на 13 серпня припадає пік зорепаду Персеїд.
  • Можна буде нарахувати до 70 метеорів на годину.  
  • Обов'язково загадайте бажання.  

В ніч з 12 на 13 серпня українці зможуть спостерігати пік зорепаду Персеїди. З 22.00 кількість метеорів, що можна буде побачити, буде найбільшою. Як зазначають у Міжнародній метеорній організації, небо пронизуватимуть до 70 "падаючих зірок" на годину. Частинки метеорів вдаряються об земну атмосферу на швидкості 53 км/c.

Персеїди - це потік пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Таттла, через який Земля у своєму русі навколо Сонця проходить кожен серпень.Так званий зоряний "шлейф" складається з частинок льоду і пилу, розмір яких коливається - від піщинки до горошини. Попри на свій малий розмір (всього кілька міліметрів), вони мають величезну швидкість, тому, врізаючись в земну атмосферу, дуже яскраво спалахують.

Тож, сьогодні, щоб побачити спалахи на небі не потрібні телескопи чи інші спеціальні прилади. Варто лише уважно придивитися.   

 

Додайте Всім.юа до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
11:42 Дворічна дитина травмувалась у ДТП на Хмельниччині 11:03 На Хмельниччині затримали чоловіка, який пограбував 15-річного підлітка 10:43 На Хмельниччині перекрили дорогу через ДТП: деталі 10:10 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) Від читача 14:41 Протидія порушенням митних правил: результати роботи Хмельницької митниці за перше півріччя 2026 року 10:01 Прокуратура вимагає родину Круп знести паркан у парку Чекмана 09:19 В Кам’янці відкрили інноваційний музей історії України 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 27 липня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 18:27 Чи повернеться спека? Прогноз погоди для Хмельницького на 27-31 липня 17:07 Планові відключення світла в Хмельницькому 27 - 31 липня (ГРАФІК) 16:03 Кемпінг на Бакоті: де зупинитись і скільки це коштує 15:32 У Кам’янці-Подільському пройшов автомобільний ретрофестиваль photo_camera 14:18 Знайшли 20 кілограмів срібла: на кордоні зупинили автобус «Мілан-Хмельницький» photo_camera 13:26 20 хмельницьких медиків отримають премії від міськради (ІМЕНА)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up