Дністер різко обмілів: експерти назвали причину

Дністер різко обмілів: експерти назвали причину
 • Річка Дністер та її притоки різко обміліли. 
 • Жителі Хмельниччини діляться світлинами і розповідають, як в окремих місцях можна перейти з одного берега на інший. 
 • У Держводагентстві пояснили, з чим пов’язане зниження рівня води. 

«Село Брага, Хмельницький область. Річка Дністер колись була навпроти, а води майже немає…Життя прожили, такого не було. Люди, що це коїться?», – відео із таким змістом активно поширюється соцмережами. Останніми днями їх стало все більше. Жителі Хмельниччини знімають кадри обмілілого Дністра. Люди ходять там, де раніше була вода, а в деяких місцях можна навіть перейти з одного берега на інший. В чому причина?

У соцмережах подібні відео викликають багато занепокоєння. Хтось висловлює припущення, що воду з Дністра скинули для збільшення виробництва електроенергії. Як насправді?

Рівень наповнення складає 66%

Ситуацію прокоментували у Державному агентстві водних ресурсів України. Згодом інформацією поділились і в регіональному офісі водних ресурсів Хмельниччини. 

Відео дня

Там пояснюють, таке явище пов’язане із стабілізаційними заходами з підтримки об'єднаної енергетичної системи України. Станом на 28 травня рівень наповнення Дністровського водосховища складає 66%. 

За інформацією Державного агентства, у зв’язку з російськими атаками на об’єкти критичної інфраструктури та аварійною ситуацією в енергосистемі, режим роботи водосховищ Дністровського вузла здійснювався з урахуванням необхідності покриття дефіциту в енергосистемі. Так було до 24 лютого 2022-го. А з середини квітня цього року були випадки значного збільшення скидних витрат з Дністровської ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго». Це було вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи, що і призвели до зниження рівня води у Дністрі. 

Додають, що після стабілізаційних заходів із 15 травня скиди із водосховища відповідають встановленим Міжвідомчою комісією.

Які ще причини?

Фахівці також пояснюють, що в травні погода була із дефіцитом опадів і підвищеною температурою повітря. Це зумовило значне зниження води Дністра і його приток. 

Приплив до Дністровського водосховища становить близько 30% від норми. Не виключають і подальше зниження рівня води влітку, що потребує готовності до реагування. 

Держводагентство 17 травня звернулось до обласних військових адміністрацій щодо вжиття заходів для застосування технічних рішень стосовно роботи водозабірних станцій при низьких рівнях води у водосховищах, облаштування альтернативних водозаборів та оптимізації водокористування.

– Держводагентство провело оперативну робочу нараду з керівниками водогосподарських організацій, які здійснюють діяльність в межах басейну Дністра, та надано доручення щодо постійного контролю за ситуацією, забезпечення належної комунікації та взаємодії з органами місцевої влади для недопущення виникнення загроз роботи водозаборів. Встановлені Держводагентством режими роботи водосховищ є обовʼязковими для виконання всіма водокористувачами, – повідомили у структурі. 

Завтра, 30 травня, запланували проведення Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (13)
 • Віталій Українець

  Зимою буде зручніше тікати в Молдову!
 • Oksana Rudyk

  Тоді навіщо в Україні стільки атомних станцій???

  Дмитро Бурдинюк reply Oksana Rudyk

  Oksana Rudyk тому, що атомну не вкл-викл і є електрика.
  А тут шлюз відкрив і крутиться..
  Це як великий акумулятор.
 • Лесовой К.

  Обмілів не Дністер, а водосховище. То втопили комуняки, то верніть взад... Не вгодиш.

  Максим Кононов reply Лесовой К.

  Вже якщо втопили то лишіть як є там де екосистема себе вирівняла
 • Oleg

  Уроды!!!

keyboard_arrow_up