Долю райлікарні мали вирішити в Хмельницькому: сесія не відбулася

-
Це уже третя сесія, яка не відбулася.
-
Першу – зірвали мітингувальники, ще дві скасували через відсутність кворуму.
-
Питання передачі Центральної районної лікарні й досі “висить в повітрі”.
Третя сесія за 4 місяці й жодна не відбулася. Депутати Хмельницької районної ради ніяк не можуть зібратися. Одне з питань порядку денного – передача Хмельницької центральної районної лікарні на баланс області. За попередньою інформацією, заклад хочуть реорганізувати: приєднати його до Хмельницького серцево-судинного центру.
Першу сесію зірвали протестувальники, наступні дві, в тому числі й сьогодні, 10 квітня 2025-го, скасували через відсутність кворуму. Як і під час січневого зібрання були присутні лише 19 обранців із 31 необхідного для того, щоб сесія була повноважна.
Розповідаємо детальніше.
Що відомо про передачу ЦРЛ
Як ми уже розповідали раніше, питання передачі Хмельницької центральної районної лікарні (ЦРЛ) на баланс області тягнеться із грудня 2024 року. Спершу таке рішення прийняла обласна рада. Остаточно погодити це мали депутати районної ради на сесії 23 грудня. Тоді на засідання прийшли медики лікарні та жителі громад, які отримують допомогу у ЦРЛ. Протестувальники обурювалися можливими змінами. Спершу на засідання зареєструвалися 38 депутатів та з часом їх ставало все менше. Закінчилося все тим, що голова райради Богдан Цимбалюк оголосив сесію неповноважною через відсутність кворуму.
28 січня 2025 року мала знову відбутися сесія. Із самого ранку протестувальники товпилися під дверима. Та зібрання – скасували, адже із 64 депутатів були присутні лише 19. Люди влаштували громадські слухання: обрали комісію й підготували звернення до обласної ради, щоб питання ЦРЛ зняли з порядку денного Хмельницької райради й внести нове – передати медзаклад на баланс Розсошанської громади.
Чергова скасована сесія
На сьогодні, 10 квітня 2025 року, була оголошена ще одна сесія райради – продовження попередніх двох. Зала була повна – це були працівники центральної районної лікарні, її керівництво, а також десятки мешканців 4 громад, які отримують медичну допомогу в ЦРЛ. Люди вважають, що в разі прийняття рішення про передачу – заклад перестане функціонувати.
– Вона повинна працювати. Як там, що не буде лікарні? Якщо хоче обласна рада взяти її на баланс і чого саме районну? Хай обласна рада бере тоді всі лікарні району.
– Куди нам йти? Це вже крик душі. Думала, що не буду їхати (на сесію, – прим.автора), бо немає сил більше це слухати. Це абсурд. Тотальна корупція. Хочуть взяти й просто знищити. Все.
Директор КНП Центру ПМСД Хмельницького району Леонід Коцюба розповів журналістам: не вірить у те, що сьогодні питання ЦРЛ буде вирішене. До того ж жодних зустрічей і обговорень за ці 3,5 місяці – не було.
– Щоб якогось такого обговорення – не було. В нас було звернення до Президента, всіх інстанцій, приїжджала комісія з Департаменту охорони здоров’я, обласної адміністрації, але поки що вони не повідомили свою точку зору.
Однак і цього разу кворум не зібрався: були присутні лише 19 депутатів.
– На продовження 13 сесії Хмельницької районної ради прибуло 19 депутатів. Така кількість не дає нам можливість провести чергову сесію, тому вона не є правомірною. Про наступне повідомимо згодом, – сказав голова Хмельницької районної ради Богдан Цимбалюк і покинув залу.
Натомість нещодавно призначений начальник РДА Костянтин Кордонський запропонував присутнім залишитися.
– Я хочу почути їхню думку. Що в рамках моїх повноважень – запропонувати.
– Ми чекали й сподівалися, що будуть всі депутати й будуть підійматися важливі питання: ветеранській політиці, а також лікарні.
Позиція людей наступна: хочуть, щоб ЦРЛ передали на баланс Розсошанської сільської ради. Зібрали понад 6 тисяч підписів від мешканців громади в підтримку даного рішення.
Одна з депутаток районної ради Оксана Данілова запропонувала зробити центральну районну лікарню самостійним медичним закладом, без підпорядкування обласній раді, серцево-судинному центру чи Розсошанській громаді.
– Щоб утримувати одному таку “махіну” – це не під силу одній громаді. Я про те, що декілька місяців тому прийнятий закон, згідно з яким, я коротко скажу, він може реорганізуватися у самостійну структуру: бути власниками, заробляти кошти й купувати все, що їм потрібно. Лише потрібно розпочати процес реорганізації.
підбірка фото 5949, 5910, 5928, 5953,
Читайте також:
У Хмельницькому медики зірвали сесію райради: все через районну лікарню
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Людмила Вашеняк
Лилия Опольская
Ruslana Mazurenok
Ірина Шепель