«Дядя Вася був хорошою людиною»: у Хмельницькому попрощалися із Василем Тарадаєм

-
Чоловіка мобілізували навесні 2023-го.
-
Виконував бойові завдання на Харківщині.
-
У січні 2025-го отримав поранення в голову.
У Свято-Георгіївському храмі попрощалися із 54-річним Василем Тарадаєм. Чоловік став на захист України навесні 2023-го. Службу проходив у 42-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних сил України. Розповідаємо історію захисника.
«Був хорошою людиною та водієм»
Василь Тарадай родом із села Коров’є Теофіпольської територіальної громади. Працював трактористом у комунальних підприємствах Новоставецької та Теофіпольської громад, дбав про благоустрій. У нього троє дітей: донька від першого шлюбу та два сини від другого. Його племінник Юрій Бондар розповів: Василь Тарадай був доброю та приємною людиною.
– Дуже хороша людина була. Дядя Вася, це мій дядько, я його племінник. Приємна, відзивчива, завжди підтримувала, радила, як племіннику. Дочка зі мною в одному класі навчалася.
– Він воював за Україну, за свободу, за справедливість, – розповів Юрій.

Василя Тарадая мобілізували навесні 2023 року. Він проходив службу у 42-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України. Був водієм. Віддати шану загиблому захиснику прийшов і його побратим, позивний – «Лис». Військовослужбовець поділився: із Василем служили разом із початку створення їхнього підрозділу.
– Василь потрапив в наш підрозділ так як і я: з самого початку формування нашої бригади й нашого батальйону. Дуже добра, хороша людина з якою хотілося співпрацювати. Він виконував завдання. На своїй посаді він був водієм і бронемашин, і просто автомобілів. Був хорошим водієм, хорошою людиною, завжди доброзичливою, помічною. Що треба було, він завжди виконував завдання, – зазначив «Лис».
Василь Тарадай виконував бойові завдання на Харківському напрямку. 22 січня 2025 року, під час виконання бойового завдання у селі Стариця, отримав осколкове поранення у голову.
– Отримав поранення під час виїзду бойового розрахунку. Вже зібралися хлопці, мали від’їжджати і FPV-дрон (ворожий, – прим.автора) підлетів до них. Їх було двоє, які отримали поранення, першого не довезли до шпиталю, а Василь ще доїхав й певний час лікувався, – розповів побратим захисника.
Спершу Василь Тарадай лікували у Харкові, через два тижні перевезли до Києва, звідти – у Тернопіль. Однак врятувати захисника не вдалося: військовослужбовець помер 9 березня 2025 року у госпіталі. Після мобілізації чоловіка, його дружина переїхала у Хмельницький, тому захисника поховали тут, на Алеї Слави у мікрорайоні Ракове. У нього залишилася дружина, донька, два сини, дві рідні сестри та матір.
Читайте також:
Віддали життя за Україну: історії найстарших загиблих військових з Хмельниччини
«Я пішов на війну, щоб ви не йшли»: хмельничани попрощались із Василем Мирончуком
«Був байкером і любив свободу». На Хмельниччині прощатимуться з воїном Михайлом Чурільовим
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Любов Ковтонюк
Наталія Бабій
Маріна Фурман
Валя Довгосюк