Вже рік хмельничани можуть прогулюватися новенькою набережною. А у жовтні будівельники почали вимощувати вздовж неї велосипедну доріжку. Тоді ж у міської ради виникла ідея облаштувати алею між ними.
- Восени ми проводили роботи з облаштування велодоріжки. Побачили, що з’являється досить гарний простір, який розташований між велодоріжкою і пішохідною набережною. Ця земельна ділянка має 128 метрів в довжину і 16 метрів в ширину, - розповідає vsim.ua заступник міського голови Володимир Гончарук. - Візуально було видно, що вона має бути окрасою парку. Там прогулюється велика кількість людей.
Конкурс на кращий проект з озеленення та ландшафтного дизайну цієї території оголосили 10 грудня. До 1 лютого приймали документи. Свої пропозиції подали 3 учасники. Минулого тижня у міській раді провели засідання конкурсної комісії. Та переможця не обрали. Вирішили, що всі проекти заслуговують на те, щоб їх втілити.
Що запропонували хмельничани
Перший проект подала ландшафтний дизайнер Олена Корба. Вона пропонує розділити територію на невеликі алейки і зробити там прогулянкову зону. Дизайнер хоче наповнити алею кущами різного кольору і квітами, а для діток поставити гойдалки.
Ще одну пропозицію надала команда «ЗЕЛЕНА НАБЕРЕЖНА». Вони хотіли б засадити алею між вело доріжкою та набережною кущами та деревами. Міська влада думає над тим, аби цей проект втілити при вході в парк Чекмана, де з правого боку є невеличкий сквер.
Третій проект, який подавали студенти ХУУПу, мав на меті засадити цю зону квітниками. В міській раді кажуть, що цю ідею хочуть втілити на алеї, що веде від центрального входу в парк Чекмана і до літнього майданчику.
Називають приблизні дати і вартість
Володимир Гончарук пояснює, що другий і третій проект можна втілити вже навесні, адже там потрібно лише висадити дерева, кущі і квіти. А от на перший доведеться розробляти проектно-кошторисну документацію і навіть трохи змінювати дизайн, аби вписатися в територію.
- Другий і третій проект можна втілити вже навесні, бо вони не потребують великих капітальних затрат. А перший проект більш затратний, але і більш довговічний. На нього потрібна розробка проектно-кошторисної документації. Тому орієнтовно плануємо, що спочатку зробимо ремонт, що стосується облаштування території, а тоді вже цієї осені чи наступної весни засадимо його кущами і квітами, - каже заступник міського голови.
Називає і приблизну вартість. Квіти і кущі обійдуться приблизно в 130 тисяч гривень. А разом з освітленням, плиткою та лавочками коштуватиме в межах пів мільйона гривень.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.