Після снігопаду дороги та тротуари у Хмельницькому стали слизькими. Якщо впали – можна сміливо йти до суду. Але з собою потрібно прихопити висновок лікаря і показання свідків.
На вихідних Хмельницький замело снігом. Комунальники та рятувальники не могли впоратись із заметами, які подекуди сягали 1,5 метра. Через мінусову температуру на дорогах і тротуарах утворилась льодова кірка. Піском або сіллю її посипали не всюди. Тому деякі вулиці міста перетворились на справжню ковзанку. Хмельничани вже відчули її на собі. За чотири дні до міського травмпункту звернулось 82 людини.
- Пік звернень був вчора. Звернулось 30 людей, які травмувались через негоду. 13 з них мали переломи. Звісно, більше ламають нижні кінцівки. Думаю, що звернень поменшає, якщо в наступні дні буде плюсова температура, - розповідає «ВСІМ» завідуючий міським травмпунктом Руслан Колесніков.
Хмельничанам, які посковзнулись на слизькій дорозі і травмувались, радять звертатися до суду, аби отримати відшкодування збитків.
«Людина обов’язково має зафіксувати, де саме впала»
Богдан Ткачук, адвокат адвокатської контори «Місяць і партнери»
- Людина може впасти в себе в дворі, на проїжджій частині або на тротуарі. Тому перш треба визначити, хто відповідальний за ці території. Якщо людина травмувалась у себе в дворі, то їй треба з’ясувати, хто є балансоутримувачем прилеглої території. Це або ЖЕК або ОСББ. За тротуари і проїжджу частину, за загальним правилом, відповідає управління ЖКГ Хмельницької міської ради, або орендарі, на яких покладений обов’язок по утриманні в належному стані прилеглої території.
Це не означає, що вони мають прибрати весь сніг або збити весь лід. Але, як мінімум, вони мають посипати її піском або сіллю, щоб мешканцям було безпечно пересуватися. Якщо людина посковзнулась і травмувалась і буде встановлений причинно-наслідковий зв’язок між травмою і бездіяльністю установи, яка відповідає за цю територію, то можна отримати відшкодування.
Людина обов’язково має якимось чином зафіксувати, що вона впала саме там. Це можуть бути свідки і складений ними акт, може бути знятий на фото або відео стан дорожнього покриття. Коли це все буде, людина може звертатися до підприємства або організації і вимагати відшкодувати витрати. Скоріш за все, вони займатимуть позицію, що вживали всіх необхідних заходів. Тоді можна говорити за відшкодування у судовому порядку. Для цього фіксуються тілесні ушкодження, збираються квитанції про витрати на лікування, фіксується стан дорожнього покриття і визначається відповідальна установа.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
одного разу нічим не посипав.