Хмельниччина під атакою росіян: як отримати гроші на відновлення будинків?

Хмельниччина під атакою росіян: як отримати гроші на відновлення будинків?
  • За кілька останніх днів в області десятки пошкоджених будинків.

  • Хто допомагатиме людям їх відновити і що для цього потрібно?

  • Дізнавайтеся в матеріалі. 

Дві ночі поспіль Хмельницька область здригається через ворожу атаку. Росіяни наносять удари БпЛА та крилатими ракетами. За останні дні є не лише майнові пошкодження. Не обійшлося без загиблих. 

Красилів: загиблі та пошкоджені будинки

Вчора, 25 травня, найбільше постраждав Красилів. Внаслідок ударів  загинули чотири людини, ще п'ятеро отримали поранення. Деякі будинки повністю зруйновані. Інші – пошкоджені. Удари були завдані крилатими ракетами та безпілотниками типу «Шахед». Наслідки атаки показали раніше, в ДСНС. 

Серед загиблих у Красилові – батьки колишнього депутата Хмельницької обласної ради Олега Білявця. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Сергій Іващук, депутат облради. 

Відео дня

Також загинула дівчина, на ім’я Марина. Знайомі розповідають у соцмережах, що вона приїхала в Красилів на випускний до сестри. 

 

На фото нижче – дружина іще одного чоловіка, який загинув через атаку на Красилів. 

 

– Біда прийшла в нашу родину, внаслідок атаки загинув дядько, на фото його дружина, яка повернулася додому, – повідомляє авторка допису. 

Також у соцмережах вже розмістили чимало прохань допомогти зібрати кошти на відновлення житла. У місцевих пабліках залишають дописи з проханням до місцевих допомагати людям відновлювати будинки. 

Як журналістці vsim.ua розповіла мер Красилова, Ніла Островська, внаслідок російської атаки зруйнованими і непридатними для життя є до 10 будинків. Пошкодженими – понад 60. Наразі на місцях працює комісія. Люди можуть розраховувати на грошову компенсацію, яка буде надана державним коштом. А також на відновлення будинків виділятимуться гроші з міського бюджету, – додала Ніла Островська. 

Старокостянтинів: без постраждалих, але з пошкодженим майном

Після нічної атаки сьогодні, 26 травня, ППО знищила в області 7 крилатих ракет та 82 БпЛА. Найбільше постраждав Старокостянтинів. Цієї ночі обійшлося без постраждалих серед цивільного населення. Однак пошкоджень зазнали будинки. 

- Жертв немає, але житловий фонд багато пошкоджений: десь 37-38, поки що відомо. Деякі серйозно, деякі вікна й двері. Наші бригади працюють там, шість бригад. Ліквідовують, перекривають, укріпляють – все налагоджено. З матеріального резерву беремо й відновлюємося. За день, два, три все відновимо. 

Які документи потрібні для компенсації?

Тим, чиє житло постраждало внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, передбачена грошова компенсація. Щоб її отримати, треба звернутися до органів місцевого самоврядування із заявою та документами: 

  • копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус
  • копія одного з передбачених Податковим кодексом України документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім випадків, коли постраждалим є іноземець, особа без громадянства або особа, яка через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України) (крім іноземців та осіб без громадянства) нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

Протягом 5 календарних днів з моменту надходження заяви заявник отримує повідомлення про рішення та дату проведення обстеження житла. Після цього заявник отримує акт обстеження житлай довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації.

Далі – необхідно зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинення права власності на зруйноване житло. Для цього слід звернутися до державного реєстратора та подати:

  • акт обстеження житла;
  • документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна.

Після отримання довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації, необхідно подати другий пакет документів органам місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності - військово-цивільним адміністраціям населених пунктів:

  • заяву у довільній формі про виплату грошової компенсації. У заяві зазначаються реквізити банківської картки (карткового рахунка у банку), на яку (який) перераховується компенсація, та зазначається, що заявник не звертався за виплатою до інших органів місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності - військово-цивільних адміністрацій населених пунктів;
  • копію довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації;
  • копію акта обстеження житла;
  • інформаційну довідку (витяг) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням, яка видається в установленому порядку на підставі акта обстеження житла.

Протягом 3 робочих днів з дати прийняття постраждалому надсилається рішення щодо надання (із зазначенням розміру) або відмови в наданні грошової компенсації.

Виплата грошової компенсації здійснюється шляхом перерахування коштів на банківську картку (картковий рахунок у банку) отримувача компенсації.

Читайте також:«Дуже важко було»: міський голова Старокостянтинова про нічну атаку

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Олена Федик
    Геть ворога з України кара Божа ворогам
  • Олександр Лозяний
    московія буде відповідати за військовий злочин..

keyboard_arrow_up