Хмельницька міська рада хоче придбати земельну ділянку для сміттєзвалища: деталі

-
Відповідний проєкт рішення з’явився на сайті міської ради.
-
Це потрібно для рекультивації полігону.
На сайті Хмельницької міської ради з’явився проєкт рішення щодо придбання земельної ділянки у власність Хмельницької міської територіальної громади. Це, як зазначено в документі, потрібно для реалізації проєкту «Модернізація інфраструктури побутових відходів у м. Хмельницькому». Розповідаємо детальніше.
Для чого потрібна земельна ділянка
У коментарі журналістці vsim.ua заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук зазначив: ділянка потрібна для рекультивації полігону твердих побутових відходів. Зазвичай, додаткова площа потрібна як для логістичних заходів, так і облаштування дренажу та укріплення схилів полігону.
– Вона знаходиться в межах Олешинської, зараз – Хмельницької ОТГ (територіальної громади, – прим.автора). Та ділянка нам потрібна, щоб зробити рекультивацію в майбутньому.
Згідно із відкритими даними земельного кадастру України, площа даної ділянки – 0.1033 га. Перебуває у комунальній власності. Призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.
Після прийняття відповідно рішення про купівлю на сесії міської ради, проведуть експертну грошову оцінку. Коли саме укладуть договір – наразі не відомо. Це робитиме комунальне підприємство «Спецкомунтранс».
Що відомо про рекультивацію полігону
Хмельницьке сміттєзвалище побудоване у 1956-му. За останніми підрахунками, наразі тут зберігається понад 5 мільйонів тонн відходів. Не один рік в місті намагаються розв’язати «сміттєве» питання. Влітку 2024-го була підписана угода на рекультивацію полігону твердих побутових відходів (ТПВ) з консорціумом компаній з Греції та Азербайджану «MESOGEOS S.A- Hayat Group LLC». Попередньо, рекультивацію мають провести за 3 роки.
фото з мого тексту влітку
Як тоді розповів керівник офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Іван Підопригора, рекультивація полігону передбачає наступне: цю гору з відходами вирівняють – схил має бути до 18 градусів. Після накриють так званою мембраною, щоб всередину полігону не потрапляв дощ та сніг, які надалі стають фільтратом та можуть потрапляти в середовище. З часом на цю гору насипають шар землі, на якій висаджуватимуть довговічні зелені насадження.

Також в лютому 2025 року на сміттєзвалищі запустили станцію очистки фільтрату за майже 2,5 мільйона євро. Як ми уже розповідали, за допомогою спеціальних колодязів фільтрат відкачується зі сміттєзвалища та подається у два ставки біля станції очистки. Звідти рідина потрапляє у перший контейнер і там до неї додають реактиви. Потім фільтрат перекачується у другий контейнер, де проходить очистку методом зворотного осмосу. Таким чином утворюється чиста вода.
Як було зазначено раніше, загальна вартість проєкту з рекультивації – 12,5 мільйонів євро. Фінансування відбуватиметься з трьох джерел. Частина – це кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку разом із безповоротним грантом від Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP EU) розміром майже 5,5 мільйонів євро. Ще три мільйони євро, згідно з умовами, має вкласти в проєкт сама Хмельницька громада.
По завершенню рекультивації приступлять безпосередньо до будівництва самого сміттєпереробного заводу.

Читайте також:
На хмельницькому сміттєзвалищі запустили станцію очистки фільтрату: для чого вона потрібна
За хмельницьке сміттєзвалище візьмуться іноземці: що і коли робитимуть
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Леонід Громишин
Орест Дорошенко
Леся Леся
Леонід Громишин reply Леся Леся
Andrey Sumtsov reply Леся Леся
Леся Леся reply Леся Леся
Andrey Sumtsov reply Леся Леся
Леся Леся reply Леся Леся
Дебати закінчились
Andrey Sumtsov reply Леся Леся
Andrey Sumtsov reply Леся Леся
Леся Леся reply Леся Леся
Andrey Sumtsov reply Леся Леся
Леся Леся reply Леся Леся
Andrey Sumtsov reply Леся Леся
Unconquered Zhanna
Полігон для сміттєзвалища , теж хороша прибуткова справа, можна приватизувати щось а тепер під свалку і заробити великі гроші . Все прозоро?