Хмельницька міська рада хоче придбати земельну ділянку для сміттєзвалища: деталі

Хмельницька міська рада хоче придбати земельну ділянку для сміттєзвалища: деталі
  • Відповідний проєкт рішення з’явився на сайті міської ради. 

  • Це потрібно для рекультивації полігону.

На сайті Хмельницької міської ради з’явився проєкт рішення щодо придбання земельної ділянки у власність Хмельницької міської територіальної громади. Це, як зазначено в документі, потрібно для реалізації проєкту «Модернізація інфраструктури побутових відходів у м. Хмельницькому». Розповідаємо детальніше. 

Для чого потрібна земельна ділянка

У коментарі журналістці vsim.ua заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук зазначив: ділянка потрібна для рекультивації полігону твердих побутових відходів. Зазвичай, додаткова площа потрібна як для логістичних заходів, так і облаштування дренажу та укріплення схилів полігону. 

– Вона знаходиться в межах Олешинської, зараз – Хмельницької ОТГ (територіальної громади, – прим.автора). Та ділянка нам потрібна, щоб зробити рекультивацію в майбутньому. 

Відео дня

Згідно із відкритими даними земельного кадастру України, площа даної ділянки – 0.1033 га. Перебуває у комунальній власності. Призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Після прийняття відповідно рішення про купівлю на сесії міської ради, проведуть експертну грошову оцінку. Коли саме укладуть договір – наразі не відомо. Це робитиме комунальне підприємство «Спецкомунтранс». 

Що відомо про рекультивацію полігону 

Хмельницьке сміттєзвалище побудоване у 1956-му. За останніми підрахунками, наразі тут зберігається понад 5 мільйонів тонн відходів. Не один рік в місті намагаються розв’язати «сміттєве» питання. Влітку 2024-го була підписана угода на рекультивацію полігону твердих побутових відходів (ТПВ) з консорціумом компаній з Греції та Азербайджану «MESOGEOS S.A- Hayat Group LLC». Попередньо, рекультивацію мають провести за 3 роки. 

фото з мого тексту влітку

Як тоді розповів керівник офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Іван Підопригора, рекультивація полігону передбачає наступне: цю гору з відходами вирівняють – схил має бути до 18 градусів. Після накриють так званою мембраною, щоб всередину полігону не потрапляв дощ та сніг, які надалі стають фільтратом та можуть потрапляти в середовище. З часом на цю гору насипають шар землі, на якій висаджуватимуть довговічні зелені насадження.

Архівне фото: 30 липня 2024 року

Також в лютому 2025 року на сміттєзвалищі запустили станцію очистки фільтрату за майже 2,5 мільйона євро. Як ми уже розповідали, за допомогою спеціальних колодязів фільтрат відкачується зі сміттєзвалища та подається у два ставки біля станції очистки. Звідти рідина потрапляє у перший контейнер і там до неї додають реактиви. Потім фільтрат перекачується у другий контейнер, де проходить очистку методом зворотного осмосу. Таким чином утворюється чиста вода.

Як було зазначено раніше, загальна вартість проєкту з рекультивації – 12,5 мільйонів євро. Фінансування відбуватиметься з трьох джерел. Частина – це кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку разом із безповоротним грантом від Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP EU) розміром майже 5,5 мільйонів євро. Ще три мільйони євро, згідно з умовами, має вкласти в проєкт сама Хмельницька громада. 

По завершенню рекультивації приступлять безпосередньо до будівництва самого сміттєпереробного заводу. 

Архівне фото

Читайте також: 

На хмельницькому сміттєзвалищі запустили станцію очистки фільтрату: для чого вона потрібна

За хмельницьке сміттєзвалище візьмуться іноземці: що і коли робитимуть

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (18)
  • Леонід Громишин

    Ще добавити треба Бомжів  нехай там живуть і сортують ,  метал до металу пластик до пластику , бумагу до бумаги, вони і так там живуть просто їх мало і вони не справляються
  • Орест Дорошенко

    Держава оціночна вартість 187тис грн, а спишуть 2 мільйони, команда селфі
  • Леся Леся

    То може за ті кошти зробити сміттєпереробний цех, чи завод на сміттєзвалищі яке вже до неба дістає?

    Леонід Громишин reply Леся Леся

    Завод!! Ого!! о це ідея !!!да завод !!! Ілона Маска тесли можна робити  з Хмельницького сміття

    Andrey Sumtsov reply Леся Леся

    Леся Леся Відкрию вам секрет) Те що ви публікуєте на публічній сторінці, те можна і коментувати)))) І я не претендую на ваші думки) вони ваші особисті)

    Леся Леся reply Леся Леся

    Andrey Sumtsov моя думка - це моє особисте. Свої думки висловлюйте не під моїм коментарем, вони мене не цікавлять.

    Andrey Sumtsov reply Леся Леся

    Леся Леся Це публічний простір) і я можу висловлювати також свою думку. Не знаючи людину можна дати характеристику по її дописам)) ви абсолютно не орієнтуєтесь в тому, що пишете)) І я абсолютно не суну носа у ваші особисті справи) на відміну від вас. Ваше "особисте" мене не цікавить.

    Леся Леся reply Леся Леся

    Andrey Sumtsov ну ви мені теж і не друг і не знайомий, тому не потрібно не знаючи мене писати мені характеристику в чому я розуміюсь в чому ні. Я шум не підіймаю, це моя думка. І Вас до речі ніхто не просив її коментувати(тому не має чого свого носика сунути в моє особисте)
    Дебати закінчились

    Andrey Sumtsov reply Леся Леся

    Леся Леся Моя сторінка тільки для моїх друзів і близьких мені людей))) Ви ні до тих, ні до тих не відноситесь, тому не має чого свого носика сунути в моє особисте)

    Andrey Sumtsov reply Леся Леся

    Леся Леся Ви не розбираєтесь в елементарних речах))) Як бабка на лавочці)) нічого не розуміється, але шум підняти потрібно))

    Леся Леся reply Леся Леся

    Andrey Sumtsov ключове в статті ПРИДБАТИ ДІЛЯНКУ, для чого?для чого? Що за ці кошти не можна збудувати завод на тій ділянці яка вже під смітником? Чи знову відмив грошей?

    Andrey Sumtsov reply Леся Леся

    Леся Леся В статті написано про завод

    Леся Леся reply Леся Леся

    Andrey Sumtsov Ви серйозно? Не дивуйтесь, я прочитала, і дуже добре знаю що діється там роками.....

    Andrey Sumtsov reply Леся Леся

    Леся Леся Якби ви хоч трішки цікавились новинами, то не задавали б таких питань. Чи хоча б статтю прочитайте докінця, а не тільки заголовок
  • Unconquered Zhanna

    Всі мери в усіх містах, особливо там де від Свободи приватизовують землі на підставних лиць а потім продають місту для цвинтаря, на якому їх же фірми ставлять бруківку , щоб Героїв шанувати в останній шлях.
    Полігон для сміттєзвалища , теж хороша прибуткова справа, можна приватизувати  щось а тепер під свалку і заробити великі гроші . Все прозоро?

keyboard_arrow_up