Акцію «День рожевої сорочки» провели у центрі міста сьогодні, 28 лютого.
Близько сотні учнів пройшлися від майдану Незалежності до кінотеатру Шевченка.
Так вони протестували проти цькування та підтримували дітей, які зазнали знущань.
Учні хмельницьких шкіл протестували проти булінгу та підтримували його жертв. Сьогодні, 28 лютого, вони зібралися на акцію «День рожевої сорочки». Її проводила громадська організація «Молодь за краще майбутнє». Близько сотні дітей зібралися о 14:00 на майдані Незалежності. Учасники мали рожеві кульки, прапорці, стрічки та плакати. Також дехто був одягнений у рожевий одяг. Школярі вишикувалися у колону та вирушили до майданчика перед кінотеатром Шевченка. Там вони фотографувалися та слухали розповіді про жертв булінгу. Загалом акція тривала близько години.
— Діти, яких цькують, мовчать про це, — розповідає голова громадської організації «Молодь за краще майбутнє» Леся Романюк. — Культура розголосу зараз тільки започатковується. Вчителі замовчують це питання, тому що їм незручно і вони не хочуть розголошувати такі ситуації у своєму навчальному закладі. Батьки тим більше не хочуть, адже бояться зашкодити своїй дитині. Тому цю проблему дуже часто замовчують.
— Ми повинні розуміти, що кожна людина має права, — говорить заступник начальника Хмельницького відділу поліції Ігор Кирник. — І право однієї людини закінчується там, де починається право іншої. Тому основний метод вироблення механізму протидії булінгу — виробити у наших юнаках та дівчатах толерантність та повагу до іншої особи.
Ідея «Дня рожевої сорочки» з’явилася у Канаді. Учень однієї зі шкіл прийшов на заняття у рожевій сорочці, за що його зацькували. Наступного дня в рожевому одязі до школи прийшли друзі хлопчика. Таким чином вони висловили йому підтримку та протест проти цькування. Згодом ідею підтримали канадські активісти та поліцейські й започаткували щорічний марш.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.