Хмельницькі землі віддають без документів і за низькою ціною

Хмельницькі землі віддають без документів і за низькою ціною
  • У цьому році в прокуратуру Хмельницької області заявили позовів на 488 мільйонів гривень.
  • Всі вони стосуються незаконного використання земель, низької орендної плати та недійсної документації. 

За останніми законодавчими змінами саме прокурор має право представляти у суді інтереси держави. Він може стягувати до бюджету кошти, повертати об’єкти комунальної та державної власності, збільшувати надходження за їх використання.

Четверту частину позовів, які заявили до прокуратури, вже задовольнили. Понад 1,6 мільйона гривень відповідачі сплатили добровільно. У власність держави повернули майже 3000 гектарів незаконно наданих земель. Органи прокуратури розпочали 147 кримінальних проваджень. 

- Особливу увагу ми звертаємо на незаконні оборудки із землями державної та комунальної власності, перевищення посадовцями своїх повноважень, передачу земель без проведення аукціонів та без розроблення відповідної землевпорядної документації, встановлення заниженої земельної плати, - розповідає прокурор Хмельницької області Олег Синишин.

Відео дня

Хмельницькі землі дають не своїм

Прокуратура вже подала позови до суду щодо незаконного використання 13,7 тисяч гектарів земель. Їхня вартість – 437 тисяч гривень. Неправомірно надавалися і землі резервного фонду, які повинні отримували насамперед місцеві жителі - працівники соцсфери, вчителі, які працюють у сільській місцевості. Цьогоріч прокуратура повернула понад 70 гектарів таких земель. Вони були надані мешканцях інших населених пунктів. 

- Окремі агрохолдинги, які є орендарями подільських земель, за сприянням посадовців вигадують схеми набуття земельних ділянок на неконкурентних засадах за заниженою ставкою орендної плати. Найчастіше їх одержують через фермерів, котрі є працівниками цих підприємств і займатись самостійно фермерським господарством не мають наміру, - каже Олег Синишин.

Таким чином на кожних 100 гектарах землі держава втрачає від 160 до 270 тисяч гривень. Нещодавно прокуратура направила позов до суду, аби визнати недійсним рішення Держгеокадастру в області про надання в оренду понад 950 гектарів земель, вартість яких більше 32 мільйонів гривень. Ці землі розташовані на території 5 районів від Дунаєвець до Старокостянтинова. Одна особа хотіла отримати у користування землі без проведення аукціону.

- У цьому році суди задовольнили 5 таких позовів щодо земель площею майже 200 тисяч гектарів і вартістю у 50 мільйонів гривень. На розгляді перебувають ще позови на землю площею 10 тисяч гектарів, - каже Олег Синишин. 

Платять оренди менше, аніж треба

Орендна плата на землі має бути не менше 3% від нормативно-грошової оцінки землі. Однак значна кількість договорів на землю укладається із значно меншим розміром орендної плати. Деякі орендарі умисно ухиляються від внесення у договори змін щодо нової грошової оцінки землі. А вона має переглядатись раз на 7 років.

- Суд розглянув позов прокуратури і вніс зміни до договору оренди 1,7 гектарів земельної ділянки в Летичеві. Ми зобов’язали підприємство сплачувати по 100 тисяч орендної плати замість 25 тисяч, які воно сплачувало, - зазначає Олег Синишин.

У цьому році було заявлено більше 60 таких заяв на суму понад 2 мільйони гривень. Також землі надавались без нормативно-грошової оцінки. У Городку землю площею понад 300 гектарів надали під сільське господарство за 10 мільйонів гривень. Через відсутність оцінки земельної ділянки, її забрали. У Красилівському суд визнав недійсними 6 договорів щодо оренди 235 гектарів землі вартістю 7 мільйонів гривень. 

Землю дають без відповідних документів

Деякі орендарі отримують земельні ділянки без правовстановлюючих документів. Прокуратура вже стягнула 439 тисяч гривень з приватного підприємця, який для обслуговування АЗС безоплатно використовував земельну ділянку площею понад 12 тисяч квадратів. Державні підприємства часто передають цінні землі підприємцям під приводом спільного використання для виробництва сільгосппродукції.

 - Практично вся ця земля є ріллею, та належить до категорії особливо цінних і дає високі врожаї. Попри те, що такі земельні ділянки призначені для проведення наукових досліджень, вони використовуються суб’єктами господарювання, які не мають жодного стосунку до науки, для вирощування сільськогосподарської продукції на продаж та отримання значних прибутків, а державні підприємства залишаються збитковими, - пояснює Олег Синишин. 

У цьому році за такими фактами розпочали 2 кримінальних провадження, заявили 5 позовів про визнання недійсними таких договорів виробництва сільськогосподарської продукції. Таким чином, 2 з таких позовів вже задовольними і повернули 2800 гектарів земель, вартістю понад 90 мільйонів гривень. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
14:48 Біля філармонії сталася ДТП: постраждав 20-річний мотоцикліст (ВІДЕО) 14:03 Призначено нового єпископа в Кам’янець-Подільській дієцезії РКЦ 13:19 На міському пляжі Хмельницького небезпечно купатися – МОЗ 12:22 52 тисячі доларів "забутого" боргу: колишнього прокурора підозрюють у шахрайстві Від читача 14:25 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 12:00 7 найпопулярніших товарів для інтиму: підбірка з «Полунички» (новини компаній) 11:29 Чи треба міняти документи й таблички, якщо перейменували вулицю 10:35 В Гречанах 1 липня не буде води 10:19 Хмельницькі тенісисти стали призерами чемпіонату України photo_camera 09:22 На проспекті Миру обмежать рух транспорту 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 1 липня 21:01 На перший день липня — штормове попередження. Прогноз погоди для Хмельниччини 20:17 У Хмельницькому 1 липня вимикатимуть світло (АДРЕСИ) 19:51 Скільки податків платять мешканці громад Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА) 19:21 На Хмельниччині судитимуть чоловіка за публічні образи в соцмережах 18:49 Смертельна ДТП на Хмельниччині: водій був у 15 разів п’яніший за норму 18:08 Попрощались із загиблим на війні хмельничанином Сергієм Мітіним photo_camera 17:51 Із 1 липня зміниться напруга в розетках. Що варто знати споживачам 17:07 У Хмельницькому обмежать рух транспорту через ремонт дороги 16:28 «Покинула нас заради дяді»: у жительки Хмельниччини відібрали дітей через пияцтво
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up