Із 1 листопада на Хмельниччині не можна буде ловити рибу: де саме та які штрафи

Із 1 листопада на Хмельниччині не можна буде ловити рибу: де саме та які штрафи
Фото ілюстративне
 • Рибалити не можна буде у місцях, де створені зимувальні ями. 

 • Заборону вводять, аби не ловили рибу в період її вразливості. 

 • Розповідаємо де такі ями є на території області та які штрафи загрожують порушникам. 

Під час зимівлі, із 1 листопада і до початку нерестового періоду, на водних об’єктах Хмельницької області заборонили вилов риби на зимувальних ямах. Про це повідомили в ОВА. 

Такі обмеження запровадили аби зберегти рибу та забезпечити їй оптимальні умови для зимівлі. Адже з настанням холодів у риб знижується активність, вони практично повністю перестають їсти і сповільнюється їх ріст і та реакція на подразники. Риба стає вразливою, збирається у зграї у спеціальних місцях для зимівлі — зимувальних ямах.

Довідка:
Зимувальна яма — це поглиблення дна частини рибогосподарського водного об’єкта, де скупчуються водні біоресурси в осінньо-зимовий період, межі якої визначаються у встановленому порядку Правил любительського і спортивного рибальства.

Отож, на зимувальних ямах забороняється:

Відео дня

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена лише на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям.

Де не можна ловити рибу з 1 листопада

У рибоохоронному патрулі подали перелік меж зимувальних ям для риби у Хмельницькій області на 2023/2024 роки. Згідно нього із 1 листопада рибу не можна ловити на таких локаціях:

р. Південний Буг

Хмельницьке водосховище:

р. Південний Буг

Став, розташований в мікрорайоні Озерна:

Щедрівське водосховище:

Новокостянтинівське водосховище:

р. Вовк:

р. Случ:

р. Ікопоть:

Водосховище на р. Полква в межах смт. Теофіполь (Теофіпольське водосховище)

р. Збруч:

«Збручанська водойма» – вверх по течії від дамби біля с. Вочківці Волочиської громади 250 м по ширині дамби відповідно до розмітки, площа – 4,46 га;

Мартинківське водосховище:

р. Дністер:

р. Калюс:

р. Данилівка:

р. Матерка:

р. Смотрич:

р. Ушиця:

р. Горинь:

Які штрафи

Відповідно до правил любительського і спортивного рибальства забороняється рибалити знаряддями лову, оснащеними гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм. Це не можна робити у осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги). 

За порушення правил рибальства передбачена адмінвідповідальність. Порушників можуть оштрафувати на суму від 340 до 680 гривень із відшкодуванням завданих збитків. Кримінальна відповідальність настає за незаконне добування риби у разі завдання істотної шкоди. Санкція статті передбачає штраф від 17 000 до 85 000 гривень, або обмеження, або позбавлення волі строком до 3-х років із відшкодуванням завданих збитків.

Хмельницький рибоохоронний патруль закликає суворо дотримуватись встановлених норм законодавства. Повідомити про порушення можна за телефоном «гарячої лінії»: (068) 384-98-10.

Читайте також: Спіймали браконьєрку в Летичівській громаді. Наловила риби на 325 тисяч

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
 • Наталия Лазеба

  Чому?
 • Сергій Пащук

  А можна на карті зазначити зимові ями район Нетішина. А то виходить яма зимування в одному місці , а забороняють по всій водоймі.
 • Ольга Шевчук

  А  які штрафи депутатам,які крадуть міліард????????????
 • Анатолій Довбуш

  А чому не штрафують і не садять, хто в змові. Тобто бабосіки-бабло. Ставок в селі, який не підлягає оренді, а староста (а раніше голова села) не знає. І це десятиріччями. Га питаю?

keyboard_arrow_up