Із 15 лютого забороняють ловити щуку. Який буде штраф

-
Заборона на вилов буде діяти з 15 лютого до 31 березня включно.
-
Саме в цей період щука нереститься.
Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву. Фахівці кажуть, це необхідно зробити для успішного відновлення популяцій щук.
Саме тому найближчим часом стартує заборона на вилов щук. Вона діятиме з 15 лютого по 31 березня. У держагентстві меліорації та рибного господарства кажуть, що вона діятиме у всіх рибогосподарських водних об’єктах та їх частинах в період нересту цих прісноводних хижаків.
— Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5 градусів, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів, — йдеться в повідомленні.
Відтак, термін нерестової заборони на вилов щуки поширюється не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже самому нересту щуки передує міграція, під час якої дозріває ікра у самок та молоко у самців. Тож в цей період щука є дуже вразливою до вилову.
Тих, хто попри заборону таки ловитиме щуку, чекає адміністративна та кримінальна відповідальність. Штраф за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 гривень.
Нагадаємо, також з 1 грудня 2022 року діє заборона на вилов річкових раків на території Хмельницької області. Їх не можна буде ловити впродовж півроку — по 30 червня 2023.
А ще на території Хмельницької області забороняється полювати на хутрових та парнокопитних звірів.
Також влітку на Хмельниччині заборонили полювання на пернатих. Так, до закінчення воєнного стану на території області заборонено полювати на пернату дичину.
Цікаві факти про щуку
-
Великі щуки полюють не тільки на рибу, земноводних і плазунів, а й взагалі на всіх, кого вони здатні здолати. Їх жертвами часто стають водоплавні птахи або необережні гризуни, які вирішили переплисти річку. Випадки нападу на людину, кажуть, теж бували, але серед них немає достовірно підтверджених.
-
Ці риби ростуть дуже швидко, але тільки протягом першого року життя, за який вони можуть «вимахати» до 50 – 70 сантиметрів у довжину. Після цього темпи їх росту різко сповільнюються, і вони починають рости на 2 – 3 сантиметри щорічно. Так що велика щука довжиною в півтора-два метри – це справжній річковий ветеран, який прожив дуже довге життя.
-
Крім основних зубів в пащі у щук є дрібні зуби-щіточки, що нагадують гачки, які спрямовані всередину, в сторону глотки. Вони дозволяють їм ефективніше заковтувати здобич. Ці зуби покривають язик, піднебіння і навіть внутрішню поверхню щукових щік. А основні ікла у цих риб поступово сточуються, але на їх місці виростають нові, як у крокодилів, причому ростуть вони все життя.
-
Щуки не здатні жити ні в теплій воді, ні в солоній. Тому вони водяться тільки в досить прохолодних річках, озерах і великих ставках, хоча іноді запливають і в моря. Але тільки в тих місцях, де великі річки опріснюють ділянки моря досить, щоб там могли існувати прісноводні риби.
-
Щуче м’ясо вважається дієтичним продуктом, оскільки його жирність зазвичай не перевищує 1 – 2, іноді 3 відсотків. А ось з щучою ікрою треба поводитися обережніше – в свіжому вигляді вона буває отруйна! Причому ступінь отруйності залежить від раціону самої щуки, який, в свою чергу, безпосередньо пов’язаний з умовами її проживання. Але в засоленому вигляді щуча ікра не тільки придатна в їжу, але і смачна.
Читайте також:
-
Штрафи від 1 до 80 тисяч: на Хмельниччині заборонили полювання на звірів
-
На Хмельниччині заборонили полювати на пернатих до закінчення війни
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.