Із 1 грудня забороняють ловити раків. Які загрожують штрафи

-
Впродовж півроку на водоймах Хмельниччини не можна буде ловити раків.
-
Нагадуємо, яке покарання чекатиме на порушників.
Грудень 2022 розпочався для мисливців та рибалок із заборон. Нагадаємо, від сьогодні на території Хмельницької області забороняється полювати на хутрових та парнокопитних звірів.
Такі обмеження є тимчасовими та вводяться під час воєнного стану задля запобігання загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю населення. Які штрафи очікують на порушників за полювання на конкретну тварину читайте в матеріалі Штрафи від 1 до 80 тисяч: на Хмельниччині заборонили полювання на звірів.
Заборона на вилов раків
Крім того, з 1 грудня 2022 року стартує заборона на вилов річкових раків на території Хмельницької області. Їх не можна буде ловити впродовж півроку — по 30 червня 2023. Це саме той період, коли відбувається виношування ікри. Тож заборону вводять з метою збереження та охорони популяції цього виду біоресурсів під час природного відтворення. Про це йдеться на сторінці обласного департаменту природних ресурсів та екології.
Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу під час росту та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте, період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця.
Штрафи
Вилов цих членистоногих під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства. За незаконну ловлю раків порушників чекають штрафи:
-
Екологи зазначають, що розмір штрафу за вилов раків сягає до 680 гривень.
-
У разі завдання істотної шкоди штраф становитиме до 8 5000 гривень або ж зловмисника чекатиме кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі до трьох років.
-
Крім того, за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки в розмірі 3 332 гривень.
Екологи закликають мешканців області дотримуватись заборони, задля збереження та охорони цих водних мешканців у період їх спарювання та виношування ікри.
Цікаві факти про раків
-
Річковий рак веде нічний спосіб життя. Вдень він ховається у нірці, глибиною до 25 см, яку сам вириває на дні водойми. Річковий рак дихає зябрами. Всього є 3 види річкових раків, і всі вони зустрічаються на території України.
-
Живуть раки 15-20 років і можуть досягати 20-25 см завдовжки. Раків називають «санітарами водойм». Вони дуже чутливі до забруднення води, тому місця, де вони водяться, говорять про екологічну чистоту цих водойм.
-
Самець рака вживає їжу 1-2 рази на день, а самка один раз в три дні, але при цьому жіноча особина в обсягах з’їдає більшу кількість їжі ніж самець. 90% раціону членистоногих – це рослинна їжа і тільки 10% становить тваринна білкова їжа.
-
Під час линьки оновлюється не лише захисний панцир, але ще й органи травлення, разом із зябрами. Крім того, в цей період рак заново відрощує втрачені кінцівки.
-
Річкові раки стають статевозрілі після 3-4 років. Самка здатна відкласти до 600 яєць, а процес їх виношування займає шість місяців. Втративши хвіст рак завжди гине. Це пов’язано з тим, що хвіст є основним інструментом пересування у воді, саме з його допомогою відбувається спливання на поверхню для отримання кисню.
Добірка фактів підготовлена завдяки сайту Харківського рибоохоронного патруля.
Нагадаємо, влітку на Хмельниччині заборонили полювання на пернатих. Так, до закінчення воєнного стану на території області заборонено полювати на пернату дичину.
Читайте також:
-
Штрафи від 1 до 80 тисяч: на Хмельниччині заборонили полювання на звірів
-
На Хмельниччині заборонили полювати на пернатих до закінчення війни
-
Тарифи, пенсії, субсидії, комуналка: зміни для хмельничан з 1 грудня 2022
-
Морози, хуртовини та ожеледь: якою буде погода в грудні на Хмельниччині
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.