Із полону – знову на службу: у Хмельницькому попрощалися із прикордонником Костянтином Рущиним
-
Виконував завдання на Херсонщині, де потрапив в полон.
-
Після обміну одразу повернувся на службу.
-
Помер 11 листопада 2024-го у віці 25 років.
У Хмельницькому попрощалися із 25-річним Костянтином Рущиним. У 2020-му він закінчив Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Повномасштабне вторгнення зустрів на службі на Херсонщині. З перших днів війни потрапив у полон. Через два місяці його звільнили й Костянтин продовжив службу вже у Львівському прикордонному загоні. 11 листопада 2024-го його життя обірвалося.
Після полону повернувся на службу
Костянтин Рущин родом із Хмельницького. Закінчив 21 школу (зараз – гімназія №21). Попрощатися із прикордонником прийшли і його однокласники, серед них і Анна Дудар. Дівчина розповіла: вона сиділа з Костянтином за однією партою. Юнак був товариським, веселою, життєрадісною людиною. Зі школи мріяв навчатися в НАДПСУ.
– Він був дуже веселий, життєрадісний, завжди міг підтримати в скрутну хвилину і він замість мене носив книжки в останніх класах. Він завжди міг прийти на допомогу в скрутну хвилину. Дуже шкода, що пішов саме він, він був дуже близькою мені людиною. Я вчора дивилася фото наші спільні й пів вечора просто плакала.
– Я пам’ятаю як ми з ним говорили про це приблизно в 8 класі, ми проїжджали з ним на автобусі прикордонну академію і він казав, що хоче сюди поступати, – зазначила Анна.
Після школи Костянтин вступив до НАДПСУ. У 2020-му закінчив навчання: здобув ступінь бакалавра з філології з професійною кваліфікацією: офіцер тактичного рівня державної прикордонної служби. Після він проходив службу в херсонському прикордонному загоні. Його побратим Андрій Поповчук розповів: Костянтин був достойним офіцером.
– Мав честь з Костянтином Рущиним служити в одному підрозділі. Костянтин Рущин був достойним офіцером, все з лейтенантських часів показав свою мужність, були в нього перспективи й по службі – у зв’язку з цим, виходячи з його професійних якостей під час повномасштабного вторгнення очолив зміну прикордонних нарядів пунктів пропуску.
На початку повномасштабного вторгнення росіяни взяли Костянтина в полон, де він пробув два місяці. Його побратим Андрій Поповчук зазначив: загарбникам не вдалося зламати бойовий дух прикордонника.
– Нелегко там було. І ми переживали, адже в той час, перші ці дні були, ми не могли зрозуміти де знаходяться наші військовослужбовці: чи вони взагалі живі, чи не живі. Але потім через певний час він вийшов на зв’язок через своїх близьких і ми зрозуміли, що він знаходиться в полоні. Бойовий дух в нього як залишився, так і був. Приємно було спілкуватися. в нього була своя ціль і він до неї постійно йшов. Можна було на нього покластися в будь-яку хвилину, – розповів Андрій Поповчук.
По поверненню з полону Костянтин виявив бажання служити в 7 прикордонному карпатському загоні (Львівщина). Із 2 травня 2022-го виконував свої завдання там. Був доволі перспективним, зарекомендував себе, як спеціаліст своєї справи. Про це розповів заступник командира Львівського прикордонного загону з персоналу, підполковник Сергій Шаповал.
– З перших днів служби зарекомендував себе з дуже позитивної сторони: гарна, світла, позитивна людина. Відданий товариш, бойовий побратим і мудрий, професійно підготовлений спеціаліст своєї справи. Справжній офіцер прикордонник. Буквально з перших днів після того, як приступив до виконання службових обов’язків на ділянці 7 прикордонного загону, він почав очолювати прикордонні наряди, ходити старшим в пункті пропуску і зарекомендував себе виключно з позитивної сторони під час проходження служби, – зазначив Сергій Шаповал.
Костянтин Рущин був нагороджений медаллю «За мужність» в охороні державного кордону. Помер він 11 листопада 2024 року. У нього залишилася дружина, тітка, дядько, брат, сестра й батьки. Поховали його на Алеї Слави у мікрорайоні Ракове.
Читайте також:
Михайло Антосина та Олександр Митюк: з двома героями попрощались на Хмельниччині
На Хмельниччині посмертно відзначили 11 захисників: історії героїв
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Валентина Боричко
Svitlana
Лілія Бігус
Валентина Ковалюк