Карантин в громаді на Хмельниччині: людей покусала кішка зі сказом

- Вулична кішка покусала людей, після чого постраждалий чоловік вбив тварину.
У Хмельницькому районі кішка зі сказом напала на людей. Хворобу зафіксували 27 серпня. Інцидент трапився у селище Голенищеве, що в Летичівській громаді.
Встановили, що на подвір’я до місцевої жительки забігла безпритульна кішка, яка поводила себе агресивно, а при спробі прогнати її – вкусила жінку за зап’ястя. Після цього тварина перебігла до сусіднього двору, де покусала власника. Чоловік вбив тварину.
Труп кішки відправили на дослідження, де встановили захворювання на сказ. Про це повідомляють у Летичівській територіальній громаді.
Постраждалим надали медичну допомогу в лікарні. А в місцях, де знаходилась тварина, провели дезінфекцію. Також було щеплено проти сказу близько десятка собак і котів.
Відомо також про запровадження карантинних обмежень. Карантинну зону визначили в межах:
інфікована зона - селище Голенищеве, Летичівської ТГ, Хмельницького району, Хмельницької області,
буферна (загрозлива) зона - село Сахни, село Майдан Голенищівський, село Лозни, Летичівської ТГ, Хмельницького району, Хмельницької області.
Затверджено план основних заходів по ліквідації і недопущенню поширення сказу.
Довідка:
Основним джерелом захворювання на сказ в Україні є бродячі (собаки, коти) та дикі (лисиці, вовки) тварини. Зараження відбувається під час укусу, коли сина потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри.
В слині вірус з’являється ще за 8-10 діб до появи клінічних ознак хвороби. Інкубаційний період може варіюватися від кількох днів до кількох місяців. При захворюванні на сказ перші симптоми можуть бути неспецифічними: спостерігається млявість, лихоманка, блювота та анорексія. Через декілька днів (іноді тижнів, місяців) ознаки можуть прогресувати до нервових розладів, порушень координації, слабкості та паралічу, утрудненого дихання та ковтання, надмірного слиновиділення, аномальної поведінки, агресивності та/або самокалічення.
Діагностування сказу при житті не розроблено. Остаточний діагноз ставлять лише після загибелі за допомогою вірусологічних досліджень.
Власники мають вакцинувати тварин
Наразі ветеринари в Летичівській громаді проводять подвірний обхід та щеплення домашніх тварин проти сказу.
Власники тварин, які не мають можливості вакцинувати свою тварину в день обходу спеціалістів по дворах – можуть доставляти кота чи собаку у Летичівську дільничну лікарню ветеринарної медицини за адресою: вул. Героїв Крут, 16 з 9.00 до 16.00, крім суботи та неділі.
Телефон для контактів: (097)184-41-12.
Вакцинація тварин проти сказу під час карантинних обмежень обов'язкова. В разі відмови у наданні тварин на щеплення власник тварини буде притягнутий до адміністративної відповідальності.
Читайте також:
«Вбив собаку, бігав з ножем і підпалив квартиру»: мешканці Пілотської скаржаться на сусіда
Козулі і зайці на вулицях Хмельницького: експерт пояснив причину
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Читач90А чому мовчать захисники тварин? Ви де?